Bluetooth 5 Teknolojisi Nihayet Hazır! İşte Tüm Detaylar

Bluetooth 5 Teknolojisi Nihayet Hazır! İşte Tüm Detaylar

Bluetooth 5 teknolojisi hatırlayacak olursanız 16 Haziran tarihinde duyurulmuştu. Bugün ise uygulanmaya hazır bir teknoloji olarak piyasaya çıktı. İşte detaylar:

Bluetooth 5 teknolojisi ile birlikte aralık, hız, ileti kapasitesi ve birlikte çalışılabilirlik artıyor. Kablosuz bağlantı hizmeti veren bu teknolojinin amacı, büyük evlerde veya ofislerde anında bilgi aktarımını gerçekleştirmek ve daha verimli bir hale getirmek olarak açıklandı. Şirket, ürün aralığının 4 kat, hızın 2 kat ve ileti kapasitesinin ise 8 kat artırılabileceğini duyurdu. 

Hayatımıza girdiği ilk günden bu yana büyük gelişme gösteren Bluetooth teknolojisi, kablosuz bağlantı hizmetini günümüz hızına taşımayı iyi başardı. Son güncellemeden bu yana, bağlantıyı büyük ölçüde geliştiren ve pil kullanımı konusunda endişeleri gideren hizmet, artık daha akıcı bir deneyim sunuyor. Bluetooth 5 teknolojisi ise bunun en büyük kanıtı.

Şirket, tüketicilerin Bluetooth 5 teknolojisi ile 2-6 ay içinde tanışabileceklerini ifade etti. Bu da demek oluyor ki CES 2017'de bu teknolojiyi destekleyen yeni ürünler görebileceğiz. 

Apple'ın Kablosuz Kulaklıkları Düşük Güç Tüketen Bluetooth Yongalarıyla Gelecek

Bluetooth'lu Hamilelik Testi CES 2016'da Ortaya Çıktı

YORUMLAR