Blynk Sizin İçin 5 Dakikada Arduino Projesi Hazırlıyor

Blynk Sizin İçin 5 Dakikada Arduino Projesi Hazırlıyor

Arduino kartları üzerinde mikro denetleyiciler kullanarak projeler hazırlamanıza yardımcı olacak bir uygulama olan Blynk çok yakında uygulama marketlerinde olacak. Blynk Kickstarter'da 10 bin dolar desteği aşmış durumda.

İlk olarak Arduino kartı nedir üzerinde nasıl projeler yapılabilir onu bir hatırlayalım. Arduino kartları kolaylıkla çevresiyle etkileşime giren sistemler tasarlayabileceğiniz bir alt yapı sunuyor. Açık kaynaklı geliştirme platformu olan bu yapı üzerinde 8 ve 32 bitlik mikro denetleyiciler barındırıyor. Analog ve dijital olarak veri işleyebiliyor ve sensörlerinden gelen verileri kullanarak dış dünyaya bunları ışık, ses ya da hareket olarak sunmanızı sağlıyor. Bu tip kartlar üreten firma sadece Arduino değil.  Rasperry Pi adı verilen aynı işe yarayan başka kart alt yapıları da var.

Bu kartlar üzerinde projeler üretmek için artık Blynk uygulamasını kullanabileceksiniz. Blynk hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde cihazınıza bağladığınız kartları tanıyarak 5 dakikada proje üretmenize ve kolayca uygulayabilmeniz ve test yapabilmenize olanak tanıyacak. 

Kickstarter projesi olan Blynk şu ana kadar 463 kişiden destek alarak 10 bin 443 dolara ulaşmış durumda. Projenin Kicstarter’daki sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

Invisible Gamepad Kickstarter Üzerinden Tanıtıldı

Kişiselleştirilebilir Arama Motoru iri, Kickstarter'da

Güç Kalkanlı Şemsiye Kickstarter'da Yerini Aldı

YORUMLAR