BMW 57.000 Çalışanı İçin Lumia Alacak

BMW, 57.000 çalışanının kullandığı eski Nokia telefonların yerine yeni Lumia modellerden almayı düşünüyor. BMW bu işlemi yaparsa Microsoft'un yüzü gülecek.

BMW 57.000 Çalışanı İçin Lumia Alacak

Dünya otomobil devlerinden BMW, dünya teknoloji devi Microsoft'un ekmeğine yağ sürecek bir adım atmaya hazırlanıyor. Mobil piyasada istediği payı elde etmek için son zamanlarda yaptığı çalışmaları arttıran Microsoft, BMW'ye 57.000 adet Lumia akıllı telefon satacak.

Alman otomobil devi BMW, çalışanlarının kullandığı eski Nokia telefonları değiştirmek için planlar yapıyor. Yabancı basında sızan haberlere göre BMW, Microsoft'un satın alarak yatırımlar yapmaya başladığı Lumia akıllı telefonlardan 57.000 adet almayı düşünüyor.

Microsoft'u iş yerlerindeki bilgisayarlarımızda görmeye alışığız. Büyük bir çoğunluğumuzun gerek masaüstü gerekse laptopları Windows işletim sistemi ile birlikte geliyor. Bunun dışında ofis programlarına ihtiyaç duyan şirketin büyük çoğunluğu da Microsoft Office paketlerini kullanıyor. Bu yazılımlar dışında gelişmiş olan çok fazla alternatif de olmadığı için Microsoft tek seçenek durumunda. Fakat mobil piyasa için aynısı geçerli değil. Bir çok seçeneğe sahip olan BMW'nin çok fazla sayıda telefon alacak olması nedeniyle fiyat/performans değerlendirmesi yaparak bu tür bir karar aldığını düşünüyorum. Bildiğiniz üzere Windows Phone'lar Android ve iOS'a göre çok daha az sayıda kullanıyor fakat sürekli gelişen bir platform. Lumia serisinin bir çok telefonu düşük fiyatına rağmen kullanıcısını memnun etmeyi başardığı için BMW'de çalışanlarını bu şekilde mutlu etmeyi düşünüyor olabilir.

Çalışanların büyük çoğunluğuna Lumia 630 modeli vermeyi düşünen BMW, üst düzey yöneticilerine de daha üst model olan Lumia 930 hediye edecek. Bir seferde alınacak 57.000 akıllı telefon Microsoft için çok büyük bir başarı elbette. BMW önümüzdeki günlerde bu planını devreye sokarsaMicrosoft bu işten oldukça karlı çıkacaktır.

BMW ürettiği araçların içlerinde kullandığı CarPlay sistemi için Apple ile anlaşmıştı. Aynı çalışmayı Microsoft ile gerçekleştirmeyi düşünmeyen BMW'nin neden çalışanlarına iPhone vermediğini düşünürseniz, iPhone'ların yüksek fiyatları olabilir diye düşünüyorum.

Bakalım önümüzdeki günlerde BMW çalışanları yeni Lumia telefonlarına kavuşacak mı?

Gangnam Style Youtube'un Kodlarını Bozdu

YORUMLAR