BMW, Elektrikli Otomobili i3’te Performansı Arttırıyor

BMW, Elektrikli Otomobili i3’te Performansı Arttırıyor

Alman otomotiv devi BMW, geçen sene elektrikle çalışan uzun mesafe aracını görücüye çıkarmıştı. Elektrikli otomobili i3’te performansı arttırmaya karar veren BMW, elektirikli otomobil meraklılarının 2018 yılında yüksek performanslı bir elektrikli otomobile sahip olabileceklerini duyurdu.

i3’teki 170 beygir ve 250 nm tork gücündeki elektrikli motor, i3s’te yerini 184 beygir ve 170 nm tork gücünde bir elektrikli motora bırakıyor. Spor süspansiyonun varlığıyla i3s’in yüksekliği 10 mm. azalırken, genişliği de 40 mm. artıyor. Yeni i3s, 20 inçlik jantlar taşıyor.

Özel Spor sürüş modu sayesinde i3s, hızlanma isteğine daha doğrudan reaksiyon gösterebiliyor. Buna ek olarak, daha sıkı direksiyon karakterinin varlığı da dikkat çekiyor. Otomobil 100 kilometre hıza 6.8 saniye içinde çıkabiliyor. Otomobilin en yüksek hızı ise 160 kilometre.

BMW yeni i3 ile birlikte şarj konusunda da önemli değişiklikler gerçekleştiriyor. “360° ELECTRIC” isimli bir paket sunan şirket, bu pakete her iki i3 modeliyle de uyumlu TurboCord EV Charger isimli bir aksesuar yerleştiriyor. Bu aksesuarın fiyat etiketinde 500 dolar yazıyor. BMW, TurboCord EV Charger’ın piyasadaki en küçük ve en hafif taşınabilir şarj aksesuarı olduğunu iddia ediyor. 120V çıkışlardan birinci seviye şarj gerçekleştirebilen aksesuar, 240V çıkışlardan ise 3.6kW şarj sağlayabiliyor. Böylelikle standart kabloya kıyasla 3 kat daha hızlı şarj işlemi imkanı tanıyor.

BMW i3s Frankfurt'ta Tanıtılacak

Benzin desteğiyle menzil artırma, ConnectedDrive, iDrive 6 ve Apple CarPlay gibi özellikler, yeni i3 modellerinde varlıklarını sürdürüyor. Profesyonel navigasyon paketinde 1440 x 540 piksel çözünürlüklü 10 inç dokunmatik ekran bulunuyor. BMW i3 serisinin yeni üyeleri, önümüzdeki ay Frankfurt’ta görücüye çıkacak.

BMW'nin Mini Araçlarına Elektrik Enerjisi Müjdesi

BMW'nin Yeni Elektrikli Spor Arabası Tasarımıyla Göz Kamaştırıyor

Frene Basmadan Bir BMW i3'ü Kaç Kilometre Sürebilirsiniz?

YORUMLAR