BMW İkonik Far Tasarımını Yeniden Tanımlıyor

BMW İkonik Far Tasarımını Yeniden Tanımlıyor

CES 2015 etkinliği bu sene gerçekten ilginç gelişmelere ve teknolojik inovasyonlara ev sahipliği yaptı. Bu etkinlikte tanıtılan teknolojik yenilikler arasında Alman otomotiv devi BMW'nin fütüristik far teknolojisi de yer alıyor.

BMW dendiğinde akla ilk gelenler arasında hiç kuşkusuz Angel Eye olarak tanımlanan ve markanın ikonu haline gelen far tasarımı yer alıyor. Otomotiv sektörüne dair her şey gibi aydınlatma teknolojileri de her geçen gün geliştiriliyor. BMW'nin özellikle gece sürüşlerini daha güvenli kılmak adına yaptığı ar-ge çalışmaların sonucunda tasarlanan bu yeni lazer far teknolojisi, markanın hem ikonik tasarım dilini muhafaza ediyor hem de geleceğe dair izler taşıyor.

Sadece 1.4 milimetrelik kalınlığa sahip bu son teknoloji ürünü lazer farlar uzun far konumundayken tam 600 metrelik bir görüş alanı sağlıyor. Karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin kamaşmasını engelleyen ve anti-dazzle adı verilen sistem gece sürüşlerini daha güvenli bir hale getiriyor.

Bavyeralı üreticinin yaptığı açıklamalara göre OLED stoplara sahip ilk M modeli 2016 yılı içerisinde kullanıcılarla buluşacak.

MSI'dan Çılgın Bir Dizüstü Bilgisayarı Daha

YORUMLAR