BMW'nin Devrim Niteliğindeki Yeni Modeli Vision iNext Tanıtıldı

BMW, Devrim Niteliğinde Yeni Modelini Tanıttı Vision iNext

Otomotiv sektörünün trend belirleyen markalarından BMW, gelecekten gelmiş gibi görünen Vision iNext adındaki konsept aracını tanıttı.

Alman devi BMW, merakla beklenen elektrikli konsept aracı Vision iNext’i 2018 Los Angeles Auto Show’da tüm dünyaya gösterdi. Tam anlamıyla bir mühendislik harikası olan araç, gelecekteki elektrikli otomobillerin tasarımları ve özelliklerine dair harika bir resim sunuyor. 

bmw vision inext 18

Günümüzden çok daha ilerde görünen Vision iNext, kendine has minimalist tasarımı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Aracın içine bindiğinizde kendinizi bilim kurgu evreninde hissediyorsunuz. Arka koltuklar özel bir kumaşla kaplanırken, gaz ve fren pedalının olduğu bölüm tamamen ahşaptan oluşuyor.

Premium hissini iliklerinize kadar hissettiren Vision iNext, 0’dan 100 kilometreye 4 saniyede çıkıyor. Tam şarjla 611 kilometre elektrikli sürüş mesafesi sunan araç, iki farklı sürüş moduna sahip: Boost ve Ease.

İlk mod, sürücüye dijital ekranlarla entegre bir şekilde manuel sürüş yapma imkanı tanıyor. Ease adındaki ikinci modda ise direksiyon bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi geri çekilerek tamamen gizleniyor ve otonom sürüş sistemi devreye giriyor. 

bmw vision inext

BMW, Volkswagen ve Mercedes gibi pazar liderleri, Tesla ve Rivian gibi sektörün yeni şirketleriyle birlikte yüksek kaliteli elektrikli araç üretimine ağırlık vermeye başladı. Alman devinin Vision iNext adını verdiği otomobili ise bu segmentin en radikal ve devrimci modellerinden bir tanesi.

BMW Vision iNext, 2021 yılında piyasaya çıkacak. Alman devinin yeni nesil SUV’si için belirlediği fiyat ise henüz belli olmadı.