BMW Süper Otomobiller Sadece Efsane Mi?

Otomotiv alanında dev bir marka olmayı başaran BMW, eskiden beri ilgi duyulan bir kuruluş. Şirket ile ilgili tek detaylar elbette bunlar değil. Bu kuruluşun sürekli olarak gündemine gelen  bir konu yeniden devreye girdi.

Her araba markasının rüyalarını süsleyen süper araba fikri, ilk olarak BMW tarafından ortaya atıldı. BMW’nin 1972 tarihinden beri performans odaklı otomobillerini geliştiren BMW M şirketi, bu konu üzerinde yoğunlaştı.

BMW süper otomobiller yüksek donanım özelliklerine sahip olacak

Sayısız proje BMW kurulunun önüne geldi ve hiçbirisi kabul görmedi. Şirket şu an itibarıyla tamamen Ferrari, Lamborghini veya McLaren gibi bir süper araba görmek istiyor. Çoğu çizimin tamamlanmış hali ve tam boyutlu konseptleri büyük ilgi çekmişti.

İngiliz otomobil dergisi Car Magazine, süper arabalar hakkında birçok yazı kaleme aldı. Markus Flasch ile bir röportaj yapan yetkililer süper arabaların hemen şu an piyasaya çıkmayacağını zaten tahmin edebilir. Ayrıca yeni arabaların elektrikli olup olmayacağı konusunda da henüz belirli bir netlik bulunmuyor.

Süper arabalar hakkında ilginç iddialar gelmeye devam ediyor. Peki sizce de süper arabalar bir ilgili BMW gerekli çalışmaları devam ettirecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.