BMW ve Daimler, Otonom Araç Teknolojisi İçin Ortaklık Kuruyor

2019 BMW i3, Yüzde 30 Daha Büyük Bir Batarya ile Geliyor

Ünlü otomobil şirketleri BMW ve Daimler yakın zamanda ortak araç paylaşımı yapan programını başlatmaya onay verebilirler. Dev üreticiler sektörün yapısı değiştikçe, farklı stratejiler geliştirmeye yönleniyor. Bu nedenle BMW ve Mercedes-Benz'in ana şirketi olan Daimler, elektrikli otomobil geliştirmeden platform paylaşımına ve özerk otomobil teknolojisine kadar her şeyi bir araya getirmeyi düşünüyor. 

Bloomberg'in raporuna göre, teknoloji paylaşımı, markaya özgü olmayan şeylerle sınırlı olacak. Bu nedenle iDrive'ı bir sonraki E-Sınıfı araçlarda görmeyi beklemeyin. Bununla birlikte, uzun zamandır rakipler arasındaki konuşmalar hala çok erken aşamalarda ve hiçbir şey anlaşmaya konulmuyor. Bu hamle, kesinlikle büyük bir anlaşma olsa da, emsalsiz değil. Volkswagen ve Ford, kendi kendini süren otomobillerin geliştirilmesinin astronomik maliyetlerinin bir kısmına yardımcı olmak için benzer bir anlaşma üzerinde çalıştığı söylenenler arasında yerini almakta.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? BMW ve Mercedes-Benz'in ana şirketi Daimler anlaşmaya varabilecek mi? Yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın!