BMW ve The North Face'ten Üst Düzey Kamp Aracı

BMW ve The North Face'ten Kamp Aracı

Otomotiv endüstrisinin yenilikçi markalarından BWM, dağcılık sporuyla ilgilenen insanların hoşlarına gidecek bir araç konseptiyle karşımıza çıktı. 

Alman devi BMW, doğa sporlarının vazgeçilmez markası The North Face ile birlikte geliştirdiği FUTURELIGHT kamp konseptini, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019 fuarında görücüye çıkardı.

The North Face markası tarafından geliştirilen nefes alabilen ve su geçirmez bir kumaş türü olan FUTURELIGHT, nanospinning denilen bir işlem yardımıyla yapılıyor. İlk kez bu yolla bir kumaşın içine nano boyutlu delikler oluşturarak, hava geçirgenliği eklemeyi başaran şirket, söz konusu kumaşın dünyanın en gelişmiş, nefes alabilen ve su geçirmez malzemesi olduğunu söylüyor. 

the north face bmw

FUTURELIGHT, sahip olduğu özellikler sayesinde havanın malzemenin içinde hareket etmesine imkan tanıyor ve çok daha verimli bir havalandırma sağlıyor.

The North Face’in devrim yaratan malzemesiyle, BMW’nin tasarım gücü birleşti ve ortaya üst düzey bir kamp aracı ortaya çıktı. FUTURELIGHT kamp aracı, Alman üreticinin GINA Light adındaki konsept aracından ilham alınarak tasarlandı. 

Jeodezik kubbe üzerine giydirilen malzeme, sadece giyimde değil, farklı alanlarda da rahatlıkla kullanılabileceğini gözler önüne seriyor. 

FUTURELIGHT kampçısı, Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2019’da sergileniyor. FUTURELIGHT kampçısının fiyatı ve satış tarihi hakkındaki detaylar ise henüz belli olmadı.