BMW, X3 M ve X4 M Modellerini Kamuflajlı Olarak Gösterdi

BMW X3 M ve X4 M Kamuflajlı Prototipleri

Alman otomobil devi BMW, son yıllarda diğer birçok rakibi gibi SUV ve crossover modellerini artırmaya, mevcut olanları da güncellemeye başladı. Tüm bunların yanı sıra mevcut SUV modellerine bir de yeni versiyonlar ekliyor. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni performanslı versiyonlara X2 M35i ve X5 xDrive45e gibi versiyonları örnek verebiliyoruz. Firma şimdi de X3 ve X4 modellerinin yüksek performanslı M versiyonlarını, kamuflajlı birer prototip ile Nürburgring pistinde sergiledi.

BMW X3 M ve X4 M Kamuflajlı Prototipleri 2

X4 M tamamen yeni bir versiyon olacakken, uzun yıllardır piyasada olan X3 SUV’sinin de bir M versiyonu hiç olmamıştı. Bu iki yeni performanslı SUV versiyonu, yeni geliştirilmiş turboşarjlı ve sıralı 6 silindirli bir motordan güç alacaklar. Ürettikleri yüksek gücü de xDrive adlı 4 tekerden çekiş sistemi ile yola başarılı bir şekilde aktaracaklar. BMW bu araçların motoruyla ilgili henüz bir teknik bilgi paylaşmamış olsa da 450 beygir civarında güç üretecekleri tahmin ediliyor. Hatta Competition Package adlı ekstra paket ile bu gücün 475 beygir civarına çıkartılabileceği de söyleniyor. Aynı durumu M5 Competition gibi daha önceki modellerde görmüştük.

Güçlü motorları ve xDrive adlı 4 tekerden çekiş sisteminin yanı sıra bu iki yeni performanslı SUV, diğer birçok M versiyonu geliştirmesine de sahip olacaklar. Bunlara ön yüzlerindeki büyük hava girişleri, arkadaki 4 egzoz çıkışları, çeşitli aerodinamik gövde parçaları, iç mekanda daha özel ve spor malzemeler gibi şeyleri örnek verebiliriz. BMW M Departmanı’nın genel başkanı da bu iki SUV’nin, kendi segmentlerindeki en dinamik araçlar olacağını belirtiyor. BMW, bu iki performanslı SUV modelinin kamuflajlarını ne zaman ortadan kaldıracağını da henüz açıklamıyor. Fakat yeni yıldan önce resmi tanıtımlarının gerçekleşmesi bekleniyor. BMW, önümüzdeki günlerde bir de X7 adlı tamamen yeni ve en lüks SUV modeli olacak olan aracını da resmi olarak tanıtacak.