Bodrumlu Öğrenciler Projeleri ile Şaşırttılar

Bodrumlu Öğrenciler Projeleri ile Şaşırttılar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen bilim şenliğine projeleri ile katılan öğrenciler, yaptıkları projelerle ziyaretçileri şaşırtmayı başardılar. Televizyondan buzdolabı ve buzdolabından kuluçka makinesi gibi projeler, görenleri şaşırttı.

Türkiye'de liseli öğrencilere imkan verilmesi dahilinde yapacaklarının sınırlarının olmadığını gün aşırı görmeye devam ediyoruz. Bu haberlerden sonuncusu da Muğla'nın Bodrum ilçesinden geldi. Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğünce Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi'nde bu yıl 2’incisi düzenlenen "Bodrum Çocuk Oyunları ve Bilim Şenliği", yine farklı projelere sahne oldu. 

Şenlik kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından yapılan projeler sergilenirken, özellikle fen bilimleri ve meslek lisesi öğrencilerinin hazırladıkları projeler büyük beğeni topladı. Bunların arasında buzdolabından kuluçka makinesi, 3 boyutlu lazer yazıcı, sensörlü otomobil, ev ısıtma sistemleri, televizyondan buzdolabı ve telefon ile elektrikleri kontrol etme projeleri dikkat çekti. 

Muğla ve çevre illerden katılımcıların buluştuğu "Bodrum Çocuk Oyunları ve Bilim Şenliği"ne bu sene 60 farklı okuldan, 300 öğrenci katıldı. Bu sayının önümüzdeki yıllarda artması temenni edilirken, ortaya çıkan projelerin kalitesinin artması dileklerinde de bulunuldu. 

Gültepe Endüstri Meslek Lisesi Robot Yarışlarından Ödüllerle Dönüyor

Lise Öğrencisi, Alkollü Sürücüleri Önleyen Sensör Geliştirdi

Kuyu'yu Kurtarmak İçin Robotik Kol Geliştiren Lise Öğrencilerine Stanford'dan Davet

YORUMLAR