Boeing 787-9 Yolcu Uçağı Havada Akrobatik Bir Gösteri Yaptı, Yürekleri Hoplattı

Boeing 787-9 Yolcu Uçağı Havada Akrobatik Bir Gösteri Yaptı, Yürekleri Hoplattı

Boeing’in yeni tasarımlı eski kuşu Boeing  787-9, Paris’te yapılacak olan 2015 Havacılık Fuarına havada akrobasi yaparak hazırlanıyor. Videosu ise tüyleri diken diken ediyor. 

Hiçbir yolcu, uçağın içindeyken bu şekilde havalanmasını istemez. Hatta belki aklına bile getirmez. Cüssesini hiçe sayan yeni Boeing 787-9, bazı özel hareketlerle havadayken bile yerdekileri dehşete düşürdü.

Normal şartlarda bu tür tehlikeli gösterilerin ardından ekranların altında beliren “bunu sakın evde denemeyin” uyarı yazısı, bu kez pilotlar için “bunu uçağınızla sakın denemeyin” olarak değiştirilebilir. Çünkü Paris Air Show 2015’e katılacak olan Boeing 787-9 tam da bu uyarıyı hak edecek şeyler yapıyor.

Videosunu seyrederken bile uçağın bir gösteri uçağı değil de, yolcu uçağı olması insanı dehşete düşürmeye yetiyor. İçinde olmak bir kenara yolcu uçağından görmek istemeyeceğiniz hareketlere şahit oluyorsunuz.  

250 kişi yolcu kapasiteli 60 metre kanat uzunluğu ve 62 metre gövdesiyle bir yolcu uçağından beklenmeyecek bu hareketleri aşağıda izleyebilirsiniz. Etkilenmek için içinde olduğunuzu düşünmek yeterli olabilir. 

Android İçin En İyi 10 Uçak Oyunu

NASA'dan Sıra Dışı Uçak Tasarımı

Tayvan'da Yaşanan Uçak Kazası Saniye Saniye Görüntülendi

YORUMLAR