Boeing, Dokuz Ton Patatesle Wi-Fi Testleri Yapıyor

Boeing, Dokuz Ton Patatesle Wi-Fi Testleri Yapıyor

Şu sıralar Boeing‘lerde çuval çuval patates mevcut. Bu bir Samuel L. Jackson filmi değil. Bu, Boeing’in, uçaklarda Wi-Fi teknolojisini denemek amacıyla kullandığı bir yöntem.

Yerden 30,000 feet yüksekte iken bile internet bağlantısını kullanmak istiyoruz ve Boeing bunu biliyor. Bu yüzden, uçak üreticisi, Wi-Fi erişimini yolcularına sunmak için yaptığı yeni geliştirmeleri test etmek amacıyla patatesleri kullanıyor.

Boeing laboratuvarlarımda geliştirilen teknoloji, bir uçak kabininde Wi-Fi sinyallerini güçlendirmenin mümkün olabileceğini gösterdi. Bunu test etmek için Boeing mühendisleri, bir uçağı devraldı ve doğal olarak, koltukları patates çuvalları ile doldurdu.

Projeyi anlatan Boeing videosuna göre, sebzelerin sinyallerle etkileşimi, bunların insan bedeniyle olan etkileşime benzemekte. Bu da veri toplamak için en mükemmel yol olarak düşünülmüş. Aksi takdirde insanlar, test için günlerce hareketsiz olarak uçak içinde oturmak zorunda kalacaklardı.

Sizin anlayacağınız; biz, insanlığı robotların devraldığından endişe duymakla meşgulken, patatesler gizlice bize kadar süzüldü ve biz eskide kaldık.

Koltuklarda bulunan patateslerle, Boeing, Wi-Fi sinyallerinin uçağın hangi bölgelerinde daha az ya da daha çok yoğunlaştığını ve uçağın donanımlarıyla bir parazite neden olup olmayacağını belirledi.

Raporda eksik olan tek şey, testi yapan Boeing mühendislerinin test sonrasında 9 ton patatesi ne yaptığı.

Galaxy S3 İçin Premium Suite Güncellemesi Yayınlandı

 

YORUMLAR