Boğaziçi Üniversitesi Ücretsiz Siber Yaz Kampı Düzenliyor

Boğaziçi Üniversitesi Ücretsiz Siber Yaz Kampı Düzenliyor

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi (BÜSİBER) siber güvenlik konusuna ilgili gençler için 10-15 Temmuz tarihleri arasında bir siber yaz kampı düzenleyecek. Konaklamalı olan kampın sonunda bir de sertifika verilecek.

Siber güvenlik konusunda uzman sayısının artırılmasının ülke için çok yararlı olacağını söyleyen BÜSİBER Yöneticisi Doç. Dr. Bilgin Metin, üniversitelerde siber güvenlik konusunda derslerin açılmaması ve dışarıdan alınan eğitimlerin de çok pahalı olmasından dolayı, bu yaz kampını düzenlediklerini söyledi. Ayrıca, bu 5 günlük kampın üniversite öğrencileri için ücretsiz olduğu da belirtildi.

Ücretsiz olmasından dolayı yoğun bir başvuru talebi alması beklenen kampa alınacak öğrencilerin, siber güvenlik konusundaki yetenekleri tespit edilecek ve kampa ardından alınacaklar. Bu doğrultuda önce 4 Temmuz tarihinde bir online sınav yapılacak, ardından 6-7 Temmuz’da mülakatlar başlayacak. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler, kamp süresince teorik ve pratik siber güvenlik bilgileri edinecekler. Sistemlere sızmayı öğrenmekle birlikte, öğrencilere bilişim hukukuyla ilgili bilgiler de verilecek.

Bilişim alanında uzman isimlerden ders alacak olan öğrencilerin, bu kampa katılımı için öncelikle "https://siber.boun.edu.tr/tr/siber-yaz-kamp" adresinden başvurularını iletmeleri gerekiyor.

Türkler Siber Tehditlere Karşı En Cesur Kullanıcılar

BÜSİBER Yöneticisi Konuştu: Hacklenmeyen Sistem Yoktur

YORUMLAR