Booking.com Bulmacasında Önemli Bir Gelişme Yaşandı

Booking.com Bulmacasında Önemli Bir Gelişme Yaşandı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'de faaliyetleri durdurulan "booking.com" seyahat ve rezervasyon web sitesi yetkilileri ile 22 Haziran'da görüşeceklerini açıkladı.

Türkiye gelirlerinin turizme oldukça bağlı olduğu su götürmez bir gerçek, 2017 yılı ilkbahar ve yaz aylarında yaşanan Booking.com krizi, bu yılın ekonomi gündemine oturmuş vaziyette.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB), haksız rekabetten dolayı Booking.com'a karşı ihtiyati tedbir karar alarak, işletmenin Türkiye'deki faaliyetlerini durdurulmasından sonra turizmciler, bu karara oldukça sert itirazlar etmişlerdi.

Karara karşılık  Booking.com'dan gelen açıklamalar, "Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığımız itirazın reddine karar vermesi tarafımızda hayal kırıklığı yaratmıştır." şeklinde olmuştu.

Ancak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, durumla ilgili yeni bir uzlaşma yolunun olabileceğine dair  bir açıklama yaparak, "booking.com" seyahat ve rezervasyon web sitesi yetkilileri ile 22 Haziran'da görüşeceklerini açıkladı.

TÜROB'un Booking.com İtirazı Reddedildi

Otelciler, Booking.com Kararının İptal Edilmesi İçin Mahkemeye Başvurdu

Ekonomi Bakanı 'Booking.com' Hakkında Çözüm Arıyor

YORUMLAR