Facebook'tan Çok Kurnaz Bir Satın Alma Daha

Facebook'tan Çok Kurnaz Bir Satın Alma Daha

Facebook reklam gelirlerini artırmak için dükkan arama uygulaması The Find'ı satın aldı ve sonra uygulamayı servise kapattı. 26 milyon dolarlık bir yatırım alarak 2005'te hizmete başlayan The Find artık Facebook'un. Kişisel alışveriş mağaza arama motoru olarak oldukça sık kullanılan The Find bundan böyle hizmet de veremeyecek. Çünkü Facebook The Find'ı satın aldıktan sonra arama motorunun hizmetine son verdi.

Facebook hizmeti bıçak gibi kesmedi ancak arama motorunun yenileceği için bazı çalışmalardan dolayı hizmet veremeyeceği kullanıcılara kibarca aktarıldı. 2005 yılından beri hizmet veren The Find sayfalarına girenler aşağıdaki mesajla karşılaşıyor. The Find'ın yaklaşık bir milyar kullanıcısı olduğunu da söylemek gerek.

Facebook'un The Find'ı kaç paraya aldığı henüz açıklanmadı. Ancak Facebook'un bunu reklam gelirlerini ve kullanıcıları kedi havuzuna çekmek için kullanacağı da bir sır değil elbette. 204 yılında Facebook'un sayfalarında bir 'satın al' butonu denemesi yaptığını biliyoruz. Belki de o zamandan beridir Mark Zuckerberg'in The Find'da gözü vardı. 

Facebook Kullanıcı Veritabanını Reklam Şirketlerine Açıyor

Facebook, Cinsiyet Ayarlarını Kişiselleştirilebilir Yaptı

Swarm'da Özel Mesaj Keyfi Başladı

YORUMLAR