Borderlands 3 için Yıl Boyunca Bolca İçerik Yayınlanacak

Dünkü panelde hem ikinci, üçüncü ve dördüncü genişletme paketlerinin, hem de İlkbahar mevsiminde yayınlanacak olan güncellemelerin duyurusu yapıldı.

Bu hafta içerisinde bir duyuru yapan 2K Games ve Gearbox Software, Borderlands 3 oyununun ikinci indirilebilir içeriğiyle ilgili detayları PAX East 2020 sırasındaki The Gearbox Main Theater Show panelinde paylaşacağını belirtmişlerdi. Dünkü panelde hem ikinci, üçüncü ve dördüncü genişletme paketlerinin, hem de İlkbahar mevsiminde yayınlanacak olan güncellemelerin duyurusu yapıldı.

Öncelikle ikinci genişletme paketi Guns, Love, and Tentacles: The Marriage of Wainwright & Hammerlock PC, PlayStation 4 ve Xbox One için eş zamanlı olarak 26 Mart 2020 tarihinde yayınlanacak. Eğer Season Pass sahibi iseniz ek bir ücret ödemeden bu içeriğe erişim sağlayabileceksiniz.

Hikayeye göre Borderlands 2 oyunundan tanıdığımız Sir Alistair Hammerlock ve Wainwright Jakobs en nihayetinde evleniyorlar. Kutlama Xylourgos gezegenindeki Cursehaven kasabasında gerçekleştirilecek ve sizin de bu kutlamaya katılmanız isteniyor. Ne var ki, her zaman olduğu gibi yine başınızda büyük bir dert olacak. Buz gezegenin vahşi yaşamının dışında Wainwright ve Hammerlock ikilisini ayırma niyetinde olan tuhaf bir topluluk, soğukkanlı haydut klanı ve garip görünüşlü yaratıklar dahil birçok düşman ile uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Ancak yalnız olmayacağınızı söyleyebilirim. Borderlands 2 oyunundan tanıdığımız bir başka karakter geri dönecek: Gaige. Deathtrap ile en büyük yardımcınız olacak.

Kasaba halkının geçmişini öğreneceğiniz çeşitli yan görevler, yeni teçhizatlar, Legendary ganimetler ve yeni kozmetik eşyalar da Guns, Love, and Tentacles: The Marriage of Wainwright & Hammerlock içeriğinin diğer bileşenleri olacak.

2K Games ve Gearbox Software, The Gearbox Main Theater Show sırasında önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan diğer güncellemelerin de duyurusunu yaptılar. Nisan ayında Mayhem Mode 2.0 güncellemesi yayınlanacak ve modun oyun sonu içeriği değiştirilecek.

Aynı ay içerisinde Revenge of the Cartels adıyla yeni bir güncelleme daha yayınlanacak ve zaman sınırlı bir etkinlik başlayacak. Bu etkinlik kapsamında oyuna eklenecek olan kartel üyelerini avlayarak eşsiz ödüller kazanabileceksiniz.

Mayıs ayında ise Guardian Takedown güncellemesi yayınlanacak. Guardian Takedown ile yeni büyük düşmanlar ve eşsiz teçhizatlar ve kozmetik eşyalar kazanabileceğiniz Eridian temalı Takedown karşılaşması eklenecek.

Bunların dışında, Borderlands 3 için iki yeni genişletme paketi yayınlanacak. Şimdilik net çıkış tarihleri ve içerikleri hakkında detay verilmiş değil ama bu genişletme paketlerinden ilki Yaz mevsiminde yayınlanacak. Sonuncusunun ise yılın sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR