Boston Dynamics’in SpotMini Robotu Meğer Dans Ustasıymış!

Boston Dynamics’in SpotMini Robotu Meğer Dans Ustaymış!

Boston Dynamics’in yetenekleriyle göz dolduran dört ayaklı robotu SpotMini, bu sefer de dans hünerlerini sergilediği video ile karşımızda çıktı!

Dünyanın önde gelen mühendislik ve robotik tasarım şirketlerinden birisi olan Boston Dynamics, robotik alanındaki çalışmalarıyla tüm dünyaya rehberlik ediyor.

Japon teknoloji şirketi SoftBank şemsiyesi altında faaliyet gösteren girişim, Atlas gibi hümanoid robotları kadar, hayvanlardan esinlenerek yaptığı robotlarıyla da bir hayli konuşuluyor. 

Bunlardan bir tanesi de, Uma Thurman'ın Kill Bill'deki tulum kıyafetine benzer şekilde giydirilmiş olan SpotMini.

Dört ayaklı elektrikli bir robot olan SpotMini, bir köpek gibi esnek bir şekilde çömelip kalkabiliyor. Üstün bir navigasyon yeteneğine sahip olan akıllı robot, kafa bölümünde bulunan 3D kamera sayesinde etrafındaki nesneleri algılayabiliyor ve tek şarjla 90 dakika çalışabiliyor.

Zaman içerisinde hem tasarım hem de teknik anlamda büyük ilerleme kaydeden robot, yeteneklerine bir yenisini daha ekledi. Boston Dynamics, yayınladığı yeni video ile SpotMini’nin dans etmede ne kadar yetenekli olduğunu gözler önüne seriyor.

Mark Ronson ve  Bruno Mars’ın sevilen şarkısı Uptown Funk ile coşan SpotMini, yaptığı hareketlerle izleyenleri adeta büyülüyor. En iyi dansçıları bile cebinden çıkarabilecek meziyetlere sahip olan robot, Michael Jackson'ın ikonik dans figürü olan Moonwalk’u dahi yapabiliyor!

Lafı daha uzatmadan sizleri SpotMini’nin etkileyici dansı ile başbaşa bırakalım. Keyifli seyirler!