Boykot İddiası Sonrası Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’dan Açıklama

Boykot İddiası Sonrası Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’dan Açıklama

Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gibi ünlü isimlerin, salon işletmecileriyle yaşadıkları anlaşmazlık sebebiyle boykot kararı aldıkları iddiasını sizlerle paylaşmıştık. Konuya ilişkin ilk açıklamalar Yılmaz ve Gökbakar’dan geldi.

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, dünkü köşesinde film yapımcıları ile Türkiye’nin en büyük sinema işletmecisi Mars Grubu arasında büyük bir anlaşmazlık yaşadığını söylemiş ve bu olayın ardından Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Mahsun Kırmızıgül gibi ünlü isimlere ait filmlerin vizyona girmeyebileceğini iddia etmişti.

Sinema dünyasına bomba gibi düşen bu gelişmenin ardından Cem Yılmaz’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Ünlü oyuncu ve yapımcı, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Karakomik Filmler serisinin 6 aydır devam eden çekimlerinin bugün biteceğini söyledi. 

 

 

2 Arada ve Kaçamak adlı 60 dakikalık iki ayrı filmden oluşan serinin afişini paylaşan Yılmaz, “Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum. Film bizim,film sizin..Mısıra değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur” dedi.

45 yaşındaki ünlü aktör, merakla beklenen filmin vizyon tarihi ile ilgili olarak ise “En yakın sinema salonuna sorarsanız size tarih vereceklerdir" ifadelerini kullandı. 

Yılmaz’ın ardından bir açıklama da Şahan Gökbakar’dan geldi. Recep İvedik serisi ile büyük bir başarı yakalayan 38 yaşındaki yapımcı ve oyuncu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Evvelki günlerde ve özellikle bugün yapımcılar ve sinema işletmeleri arasında anlaşmazlıklar olduğu ve yapımcıların filmlerini çıkmama kararı aldığı yönünde haberler basında geniş yer almıştır. Bu haberlerde şirketimiz Çamaşırhane Film, Şahan Gökbakar ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan Recep İvedik 6 filmiyle ilgili çeşitli yorum ve ifadeler bulunmaktadır. Tüm sinema işletmeleri ve şirketimiz arasında devam eden müzakere süreçleri henüz sonuçlanmadığı için şirketimiz tarafından alınmış kesinleşen bir karar bulunmamaktadır"

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🙏

Şahan Gökbakar (@sahangokbakar)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

En kısa zamanda sinema işletmecileri ile karşılıklı yapacakları sözleşmeler yoluyla sorunları aşacaklarını söyleyen Gökbakar, ilerleyen süreçte her türlü ticari ve hukuki yolu değerlendirerek bir sonuca vardıkları takdirde geniş bir basın toplantısı yapacaklarını ifade etti.