Breach, Müdahale Edilebilir Bir Tarayıcı Olarak Karşımıza Çıkıyor

Breach, Müdahale Edilebilir Bir Tarayıcı Olarak Karşımıza Çıkıyor

İnternet dediğimiz kelime hepimizin de bildiği Internet Explorer'ın hayatlarımıza girmesiyle başladı. Daha sonrasında çıkan ve ona rakip olan diğer tarayıcılar, yani Mozilla ve Google Chrome'dan sonra yeni nesle girişimizi yapmış olduk.

Artık Mozilla ve Google Chrome kullanıcı sayısının arttığı zamanlardayız, Internet Explorer neredeyse hiç tercih edilmiyor. Bunun yanında yeni internet tarayıcılarımız da belirmeye başladı. Bunlardan biri de bugünkü haberimizin konusu; Breach.

San Franciscolu bir programcı olan Stanislas Polu, tek yapabildiği internette gezinmek olmayan bir tarayıcı geliştiriyor. Açık kaynaklı olan bu internet tarayıcısının yapabildiği en şaşırtıcı özellik, kullanıcının onu istediği gibi şekillendirebilmesi, istediği şeye müdahale edebilmesi. 

Chromium Content API'yı merkezi olarak kullanarak tamamen Java ve HTLM5 üzerinden UI kodlayan Polu, kullanıcının bu tarayıcıya her türlü modülü ekleyebileceğini söylüyor.

Bu hafta alfa versiyonu bizlerle buluşacak olan Breach'in ne zaman tamamen kullanıcılarına açılacağı bilinmiyor. Özellikle farklı ve programlanabilir bir tarayıcı arıyorsanız, Breach sizin için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Fakat yine de kolay hacklenebilme ve müdahale edebilme özelliğine de dikkat etmemiz gerekiyor, zira herkez bizler gibi iyi niyetli değil.

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

YORUMLAR