Brezilya'daki Uzay İnancı Herkesi Çok Şaşırttı

Düz Dünyacılar, günümüzün en bilim karşıtı topluluğunu meydana getiriyor. Bu tür görüşler çok fazla değer görmeye başladı.

Dünya ile ilgili ortaya atılan iddialar sürekli olarak yenileniyor. Şimdilerde dünyanın düz olduğu ile ilgili fikirler çok fazla değer görüyor. Bu tür fikirlere değer veren ülkelerden birisi de Brezilya.

Düz Dünyacılar, günümüzün en bilim karşıtı topluluğunu meydana getiriyor. Bu tür görüşler çok fazla değer görmeye başladı. 2018 yılında ülkemizde, Düz Dünya Derneği dahi kuruldu. Hatırlayanlar bilir; derneğin kurucusu olan Doğukan Özkan isimli kişi, “Dünya'nın küre şeklinde olduğunu kanıtlayanlara 50 bin TL vereceğim” dedi ve büyük bir tartışma başlattı.

Düz dünyacıların sayısı artıyor

Brezilya merkezli araştırma şirketi Datafolha’ya göre, Brezilya’da Dünya’nın düz olduğuna inanan 11 milyondan civarında kişi yaşıyor. Yani ülke nüfusunun yüzde 7’si Düz Dünyacı oldu diyebiliriz.

Gelen tepkilerden çekilen bazı kişiler ismini vermeden düz dünyacı olduğunu söylüyor. Tam ismini paylaşmayan adam, sahibi olduğu restoranın Düz Dünyacılar için en cazip buluşma noktalarından biri olduğunu itiraf etti.

Dünya’nın düz, sabit bir cisim olduğunu savunan bu kişi, “Kesin olarak bildiğim bir şey varsa, o da Dünya'nın düz olduğudur” diyecek kadar kendinden emin. Hiçbir bilimsel kanıtı ve dayanağı olmayan düz dünyacı kişiler sayı olarak artış gösteriyor. Özellikle de Brezilya gibi katı dini inancı olan ülkeler bu konuda zirvede.

YORUMLAR