Brezilyalı Yargıç Secret Uygulaması İçin Harekete Geçti

Brezilyalı Yargıç Secret Uygulaması İçin Harekete Geçti

Secret adlı uygulamayı hepiniz bilirsiniz. Kimliğinizi ortaya çıkarmadan arkadaşlarınızla konuşabilip dedikodu yapabileceğiniz bir uygulama bu Secret. Aslında görünüşte çok eğlenceli görünen, ama bir hayli tehlikeli olan bir uygulama.

Sanıyoruz ki Brezilya'daki önde gelen isimler bunu fark etmiş. Bugün yayınlanan haber ise Brezilya'dan geliyor. Brezilyalı yargıçlardan biri, Google ve Apple'a Secret adlı uygulamanın hemen geri çekilmesi gerektiğini söyledi. İnsanların özek yaşamlarına müdahalede bulunup tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabileceğini inanan yargıç, bu konudaki tepkisini çok sert koydu. Hem de sadece akıllı telefonların marketlerinden değil, akıllı telefonların kendisinden de kaldırılması gerektiğini söyledi.

Tabii ki de para cezası olmadan böyle bir bildiri yayınlamak mümkün değil. Brezilyalı yargıç bunun 10 gün içerisinde gerçekleşmemesi şartıyla günde 8.876 dolar para ödeyeceklerini söyledi. Bunlara Windows Phone'da da aynı uygulamayı kullandığı için Microsoft'ta dahil.

Bildiriden sonra hemen harekete geçen Google, Apple ve Microsoft cihazlardan ve marketlerden uygulamayı silmiş durumda. Acaba böyle bir karar Avrupa'ya da yayılır mı? Siz ne düşünüyorsunuz.

Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. 

Google Photo Sphere Camera iPhone İçin Yayınlandı

YORUMLAR