BTK, Samsung Galaxy 7 İadesiyle İlgili Basın Açıklaması Yaptı, İadeler Resmen Başladı

BTK, Samsung Galaxy 7 İadesiyle İlgili Basın Açıklaması Yaptı, İadeler Resmen Başladı

Samsung Türkiye'ni yaptığı iade bildirisinin hemen ardından BTK'da bir açıklama yaparak Samsung Galaxy Note 7 iade süreciyle ilgili bir duyuru yayınladı.

BTK'nın açıklamasısı şöyle yayınlandı;

"Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note7 model mobil haberleşme cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak Ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir. Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından süreç yakından takip edilmektedir.

Galaxy Note7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir. Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note7 cihazlarının Ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişim seçeneklerini uygulayacaktır."

Önemli Açıklama, Samsung Türkiye Galaxy Note 7 İadelerini Kabul Ediyor

YORUMLAR