Bu 16 Karakter Google Chrome'un Çökmesine Sebep Oluyor

Bu 16 Karakter Google Chrome'un Çökmesine Sebep Oluyor

Google Chrome tarayıcıda adres çubuğuna yazılan belli bir düzene sahip karakter dizisinin tarayıcıyı tamamen çökerttiği gözlemlendi.

Tıpkı geçtiğimiz aylarda Skype ’ta yaşanan ve uygulamayı kapatan karakter zincirine benzeyen bir yapının Chrome tarayıcıyı da etkilediği saptandı. Aslında bu karakter yapısı bir link. Bu linki taşıyan kötü amaçlı bir bağlantıyı tıklarsanız Google Chrome kendini tamamen kapatıyor. Bu linki yanlışlıkla Chrome’a yazmanız mümkün değil. Ancak bir bağlantıya tıklamış olmanız gerekiyor.

“http://a/%%30%30” şeklinde adres çubuğuna linki yazarsanız, ya da bu linke sahip bir bağlantının üzerime fareyi götürürseniz standart Chrome çöküş mesajlarıyla karşılaşacaksınız. Bu linkin sinir bozmaktan başka bir amacı yok. O anda web üzerinde yaptığınız işlem ve sekmeleri kaybedebilirsiniz. Ancak Google Chrome yeniden başladığında bu sekmeler geri gelebiliyor. Siz sadece zaman kaybı ve sinir bozukluğuyla baş başa kalıyorsunuz. Bu 16 karakterlik link oldukça dengesiz sonuçlar doğurabiliyor. Bazen sadece bir sekmeyi, bazen de tüm Chrome uygulamasını kapatabiliyor.

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Google Chrome 45 Yayınlandı, Flash Reklamlara Son

YORUMLAR