Bu 40 Liralık Akıllı Telefon Türkiye'ye Gelir mi?

Bu 40 Liralık Akıllı Telefon Türkiye'ye Gelir mi?

Kanada'lı üretici DataWind ve Hindistan’ın servis sağlayıcısı Reliance Communications yaklaşık olarak 15 dolara (999 rupi) mal olacak bir akıllı telefon projesi için işbirliğine giriyorlar.

Android işletim sistemi taşıyan bu telefon Hindistan’da satışa çıkacak, ancak küresel satışı da planlanıyor. Akılı telefon 2G bağlantıyı destekleyecek. Yeni Android sistemlerini ise desteklemeyecek. Güncellenmesi de mümkün olmayacak. Çevrimiçi bağlantı özellikleri ise son derece kısıtlı olacak. Facebook ya da Twitter takip edebilmek mümkün olmayacak. Bu cihazın amacı 3’üncü dünya ülkelerinin iletişimden yoksun bölgelerine mobil iletişimi taşıyabilmek. Telefon 28 Aralıkta Hindistanda 15 dolardan satışa çıkacak.

DataWind Hindistan’da daha önce de 38 dolara Hindistan’a tablet üretmiş ve tableti olmayan Hintli öğrencileri hedeflemişti. Aakash4 adı verilen bu tablet projesini 2011 yılında gerçekleştirmiş olan şirket, aynı mantıkla yine dar gelirli insanların mobil iletişim ihtiyacına cevap vermeye çalışacak. DataWind’in dünya pazarına açacağı telefonun hedef kitlesi 3’üncü dünya ülkelerini kapsıyor. Telefonun ABD ya da Avrupa pazarında olması beklenmiyor. Telefonun amacı rekabet değil ucuza hizmet verebilmek. 

Türkiye'de Hassas Bütçeler İçin En Ucuz 5 Akıllı Telefon

5 Sebepten Dolayı Tercih Edebileceğiniz 1.100 TL'den Ucuz Android Telefonlar

YORUMLAR