Bu Akıllı Kemerler Düşmenizi Engelleme Özelliğine Sahip

Teknoloji firmaları şu sıralar daha çok akıllı telefonlar üzerinde yoğunlaşsa bile, bazıları yeni alanlar ortaya çıkarabiliyor. Örneğin farklı bir teknoloji şirketi düşmenizi engelleyebilecek akıllı kemerler üretmeye başlıyor. İşte ilginç haberimizin detayları.

Kore merkezli WELT tarafından geliştirilen akıllı kemer, CES 2020 İnovasyon Ödülü'nü almaya hak kazandı. Böylece şirket daha ilk tanıtımlarından birisini yaparken önemli bir referans elde etmiş oldu. ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan CES, platformumuzdan da takip edilebilecek.

Akıllı kemerlerin üretimine yakında başlanacak

7 Ocak'ta, dünyanın büyük tüketici elektroniği fuarlarından bir tanesi olan "CES" etkinlikleri yapılacak ve teknolojinin gözü kulağı burada olacak. Neredeyse bütün teknoloji şirketleri o platformda gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

Güney Kore merkezli "WELT" şirketi, gövde gösterisi yapacak kuruluşlardan bir tanesi olacak. Şirketin akıllı kemeri Smart Belt Pro; bel ölçümlerini yapabiliyor, oturma süresini hesaplayabiliyor, adım sayma işlemi gerçekleştirebiliyor, aşırı yeme gibi durumlarda uyarılarda bulunuyor.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde kuruluşun gerçekten de çok önemli bir işe imza attığını söylemek mümkün. Hem sağlık alanında hem de obezite ile mücadele konusunda büyük yararlar sağlanacak. Sizce bu kemer başka ne tür avantajlar yaratabilir? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR