Bu Ay Star Wars: Battlefront II Etkinliklerine Doyacağız

Geride bıraktığımız 2018 yılı, Star Wars: Battlefront II için dolu dolu bir yıl olmuştu. Yıl genelinde yayınlanan güncellemeler ile önceki dönemleri konu alan filmlerle ilgili çok çeşitli içeriklerle karşılaşmıştık. Yeni yıla girmemizle birlikte hızlı bir başlangıç yapmak isteyen Electronic Arts, Twitter üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Görünen o ki Ocak ayı, Star Wars: Battlefront II için etkinlik ayı olacak.

Amerikan menşeli yayıncı Electronic Arts, Activision tarafından Call of Duty için uygulanan sistemin bir benzerini Star Wars ve Battlefield oyunları için uyguluyor ama tek farkı her iki seriden de sadece EA DICE stüdyosu sorumlu oluyor. Geride bıraktığımız sene, Battlefield V ile Battlefield serisinin senesiydi. Bu sene ise sıra Star Wars serisine geldi. Muhtemelen şu anda tahmin ettiğimiz adıyla Star Wars: Battlefront III geliştiriliyor. Öte yandan, daha önceden yapılan açıklama ile Ocak ve Şubat ayları içerisinde Star Wars: Battlefront II oyunu ile ilgili ne tür içeriklerle karşılaşacağımızı kısmen öğrenmiştik ama Electronic Arts, EA Star Wars Twitter hesabı üzerinden yayınladığı görsel ile bu ay içerisinde bizlerle buluşturacağı içerikleri detaylı olarak paylaştı.

Bu ay içerisinde bizleri ağırlıklı olarak üç kat fazla puan kazanabileceğimiz etkinliklere ek olarak, Battle Point etkinliği Darth Tyranus güncellemesi bekliyor. Herhangi bir katılım şartının olmadığı etkinliklerden ilk olarak 4 - 6 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Heroes And Villians etkinliğinde, Heroes and Villans ve Hero Showdown modlarında üç kat fazla deneyim puanı kazanmak mümkün olacak. Bunun ardından, 11 - 13 Ocak 2019 tarihleri arasında da Troopers etkinliğine katılımda bulunabilirsiniz. Bu etkinlik kapsamında da Blast ve Strike modlarında bütün Trooper birimleri ile üç kat fazla deneyim puanını cebe indirebileceksiniz. Ayın devamında 18 - 20 Ocak 2019 tarihleri arasında ise Starfighters etkinliği var. Aynı önceki etkinlikler gibi bu etkinlikte de belirlenmiş olan iki ayrı mod, üç kat fazla deneyim puanı kazandıracak: Starfighter Assault ve Hero Starfighters.

23 Ocak 2019 tarihi ise Star Wars: Battlefront II oyununun, yeni yıldaki ilk güncellemesinin tarihi olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz gib Darth Tyranus adı altında yayınlanacak olan güncelleme ile Christopher Lee tarafından canlandırılan Count Dooku oyundaki yerini alacak. Aynı güncelleme ile Count Dooku için Dark Ritual görünümü ve Klon Askerler için de Coruscant Guard görünümü bizlere merhaba diyecekler.

Darth Tyranus güncellemesi sonrasında, Ocak ayını başka bir etkinlik ile kapatacağız. 25 - 27 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Battle Point etkinliği bizleri bekleyecek. Galactic Assault haritaları ile sınırlı olacak bu etkinlikte, haritalar ile bağlantılı dönemlere ait karakterlerin Battle Point ücretlerinde %50 oranında bir indirime gidilecek.

Son olarak, önümüzdeki Şubat ayı içerisinde yeni bir modun Star Wars: Battlefront II oyununa ekleneceği onaylanmıştı. Şimdilik bu mod hakkında herhangi bir detay bulunmuyor ama bahsi geçen modun adının Titan olacağı ve Battlefield 2142 oyunundaki aynı isimli moda benzerlik göstereceği söyleniyor. İki takımın birbirine karşı kıyasıya bir mücadeleye girişecekleri mod, her iki tarafın karşı tarafın zırhlı savaş gemisini düşürmek için vereceği mücadeleye sahne olacak.