Bu Ayakkabı Kendi Kendini Bağlayabiliyor!

Bu Ayakkabı Kendi Kendini Bağlayabiliyor!

Eğer evden aceleyle çıkarken ayakkabı bağcığınızla uğraşmaktan nefret ediyorsanız bu buluş oldukça hoşunuza gidecek. Sabah işe veya okula giderken tam takım hazırlanıyoruz ve tam kapıdan çıkacağımız sırada karşımıza o sık karşılaştığımız bölüm sonu canavarı çıkıyor. Otobüsü veya servisi yakalayacağımız anlarda karşımıza çıkan bu bölüm sonu canavarı bizim için oldukça kritik olan, işe veya okula geç kalıp kalmayacağımızı belirleyen dakikaları kaybetmemize neden olabiliyor. Powerlace adlı bu kendi kendini bağlayabilen ayakkabı bütün bu dertleri ortadan kaldırabilmekte.

Powerlace temel olarak içerisinde yer alan mekanizma sayesinde kendisini ayağınıza tam oturacak şekilde bağlayabiliyor. Bu iş için ise herhangi bir batarya, motor, yay veya dişli sistem kullanılmıyor. Vücut ağırlığınızı kullanarak kolayca aktifleştirebildiğiniz bağcık sistemi kendisini ayağınıza göre otomatik olarak ayarlıyor.

Powerlace günlük kullanımda hayatımızı kolaylaştırmanın yanısıra bel, omurilik, sırt, boyun problemleri nedeniyle eğilmekte güçlük yaşayan insanlara veya kol kırıkları gibi sağlık problemlerinden ötürü ellerini kullanamayan insanlara pratik bir ayakkabı bağlama çözümü sunuyor. Şu an için prototip olarak geliştirilmiş olan Powerlace'nin seri üretimine geçilmesi için bu bağlantıyı kullanarak projeye Kickstarter üzerinden destek verebilirsiniz:

https://www.kickstarter.com/projects/1748376549/powerlace-advanced-auto-lacing-shoe-technology

Cep Telefonundan Kontrol Edilebilen Robot Kuş Üretiliyor

YORUMLAR