Bu Ayın Xbox Game Pass Oyunları Belli Oldu

GÜNCELLEME: Microsoft tarafından yapılan duyuru ile yarın, Life is Strange 2: Episode 1 ve ARK: Survival Evolved oyunlarına ek olarak Farming Simulator 17, 7 Ocak 2019 tarihinde Absolver, 10 Ocak 2019 tarihinde de Just Cause 3 ve Aftercharge, Xbox Game Pass servisinin abonelerine sunulacak.

***

Yazılım devi Microsoft, bu nesilde faaliyete geçirdiği Xbox Game Pass ile Xbox One konsolunu oyuncular için oldukça cazip hale getirdi. Birçok oyuncu için konsolu tercih etmelerinde büyük etken olan bu servise bu ay içerisinde gelecek oyunlar yarın itibarıyla açıklanacak ama resmi duyurudan önce bu oyunlar birçok abone için indirmeye sunuldu bile. Life is Strange 2: Episode 1 ve ARK: Survival Evolved, bu ayın Xbox Game Pass oyunları oldular.

Xbox Game Pass, Xbox Live Gold üyeleri için 24 Mayıs 2017 tarihinde faaliyete geçmiş, 1 Haziran 2017 tarihinde de bütün Xbox One kullanıcıları ile buluşmuştu. Her ne kadar ülkemizde yakın bir zamanda zamlanmış olsa da genel olarak baktığınız zaman, cebinizden çıkan paraya karşılık olarak erişim sağladığınız oyun havuzunun devasa boyutlarda oluşu servisin halen cazip olması açısından herhangi bir engel teşkil etmiyor. Yüzden fazla oyunun sizleri beklediği servise, her ay yeni yeni oyunlar da eklenmeye devam ediliyor. Mutant Year Zero: Road to Eden, Below, Ashen, Strange Brigade, Mortal Kombat X, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Pro Evolution Soccer 2019 ve Life is Strange: Before the Storm ise son aylarda eklenen oyunlar olmuşlardı.

Yeni yıla girmemizle birlikte, Xbox Game Pass servisine içinde bulunduğumuz Ocak ayında hangi oyunların ekleneceğini merak etmeye başlamıştık. Xbox bölümünden Matt Percy, resmi açıklamanın yarın, yani 3 Ocak 2019 tarihinde yapılacağını belirtmiş olsa da Xbox Game Pass aboneleri için iki oyun şimdiden indirilebilir hale geldiler: Life is Strange 2: Episode 1 ve ARK: Survival Evolved.

Life is Strange 2: Episode 1

 

Dontnod Entertainment tarafından geliştirilmiş olan ve Square Enix tarafından da yayınlanan Life is Strange 2 oyununun ilk bölümü, PlayStation 4, PC ve Xbox One için 27 Eylül 2018 tarihinde yayınlanmıştı. Bu defa farklı bir hikaye ile karşımıza çıkılan oyunda, Sean ve Daniel Diaz kardeşlerin başlarından geçenler anlatılıyor. Seattle şehrinde sürdürdükleri normal yaşamın, başlarına gelen trajik bir olay ile altüst olmasından sonra, büyük kardeş Sean çareyi ebeveynlerinin memleketi olan Puerto Lobos şehrine gitmekte ve her şeye yeniden başlamakta buluyordu. İlk oyunda olduğu gibi yine seçeneklere bağlı olarak gelişen bir hikayenin bizleri beklediği oyunda, yine kritik kararlar vermemizin gerekeceği anlar olacak.

ARK: Survival Evolved

 

ARK: Survival Evolved ise 2017 yılında öncelikli olarak PlayStation 4, PC, Xbox One, Linux ve MacOS için, geçtiğimiz sene de Switch, Android ve iOS tabanlı cihazlar için satışa sunulmuştu. Hem birinci hem de üçüncü kişi bakış açısından oynanabilen oyun, açık dünya bir oynanışa sahip. İster yürüyerek, isterseniz de tarih öncesi yaratıklara binerek dolaşabildiğiniz harita üzerinde, savunma amaçlı binalar kurarak ve ateşli silahlar kullanarak sizlere düşman olan insanlara ve yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.