Bu Chrome Eklentisiyle Facebook'un Zamanınızı Çalmasını Engelleyebilirsiniz

Bu Chrome Eklentisiyle Facebook'un Zamanınızı Çalmasını Engelleyebilirsiniz

Yapılan araştırmalar zamanımızın büyük bir çoğunluğunu artık Facebook ve Instagram'da harcadığımızı gösteriyor. Bu durumdan rahatsız olanlar ise ufak bir eklenti ile zamanlarını geri kazanabilirler.

Artık sosyal medya uygulamaları hayatımızın büyük bir bölümünü işgal ediyor. Tam da bu konuyla ilgili yapılan bir araştırmayı geçtiğimiz günlerde Tamindir sayfalarında sizlerle paylaşmıştık. Zamanını bu tür sosyal medya platformlarında harcayıp bundan rahatsız olan kullanıcılar için ise güzel bir haberimiz var. Facebook bağımlılığınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir eklentiyi artık Google Chrome tarayıcılarınızda kullanabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Focusbook adlı eklenti Facebook'ta geçirdiğiniz süreyi kontrol ederek size belirli mesajlar gönderiyor. Tam anlamıyla psikolojik baskı yapan eklenti, ilk defa Facebook'a girdiğinizde neden Facebook'u açtığınızı soruyor ve daha sonra periyodik olarak biraz "argo" kelimelerle ekranı kaplayan mesajlar gönderiyor. Mesajları dilerseniz anında kapatabiliyorsunuz ancak kapatılan mesaj sayısı arttıkça da işler biraz karışıyor. İlk başta küçük mavi ekranlarda çıkan mesajlar zaman ilerledikçe büyük ekrana yayılıyor ve Facebook'u kapattırmaya kadar ilerliyor. 

Eğlenceli bir eklenti olduğu görülen Focusbook hem Facebook bağımlılığınızdan kurtulmanıza yardım ediyor hem de yüzünüzü güldürüyor. Focusbook eklentisine buradan sahip olabilirsiniz.

Facebook Yavaş Yavaş Tüm İnterneti Ele Geçiriyor! İşte Facebook'un İlginç Planı

İnternet Son Derece Mutsuz Bir Nesil Yetiştiriyor Olabilir mi?

YORUMLAR