Bu da Bize Kapak Oldu!

Bu da Bize Kapak Oldu!

Son dönemlerde karşımıza çıkan en ilginç, yaratıcı ve nostaljik oyunlardan bir tanesi. Lise sıralarından geçeli çok oldu fakat bu oyunun keyfini hala unutmuş değilim. Zil çalar çalmaz ortaya çıkan kapaklar ve sıraların başına doluşan arkadaşlar... Gazoz denince akla ilk gelen markalardan biri olan Çamlıca, karşımıza mükemmel bir mobil oyunla çıktı. Çamlıca Kapak Futbolu adı verilen bu oyun açıkçası markanın mobil dünyada başarıyla yer almasını sağlayacak bir hamle. 

Oyuna ilk girdiğimizde karşımıza son derece özenle hazırlanmış görseller çıkıyor. Futbol sahasında bulunan eller ve gazoz kapaklarıyla kıyasıya bir mücadeleye girşiyoruz. Oyunun kurallarını herkes biliyordur fakat yine de hatırlatalım. İki gazoz kapağı arasından vuruş yapacağımız kapağı kaleye yolluyoruz. Elbette rakibin elleri de armut toplamıyor. Vuruşumuzu yaptıktan sonra kapağın kaleye girmesini engellemeye çalışıyor.

Bu aşamada üç canımız var. Üç kere başarısız atış yaparsak veya karşı taraf şutumuzu engellerse oyunu kaybediyoruz. Atış yaparken çok fazla beklememekte fayda var zira zaman akıyor ve süremiz daralıyor. Oyunun en dikkat çeken yanlarından bir tanesi de sosyal medya desteği sunması. Oyunda elde ettiğiniz skorları Facebook, Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinde paylaşabilir veya ekran görüntüsü alarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

YORUMLAR