Bu da iPhone Karınca Testi, Test Hakkında İlginç İddialar Ortaya Atıldı

Bu da iPhone Karınca Testi, Test Hakkında İlginç İddialar Ortaya Atıldı

Bir iPhone 6'nın etrafında kusursuz bir biçimde daireler çizen karıncalar bilim insanlarını şaşırttı.

iPhone'larla yapılan testlere alışığız. Ancak karıncaların kullanıldığı bir test şimdiye kadar hiç bir akıllı telefon için uygulanmamıştı. İnternete düşen ve 1 milyon 300 binden fazla görüntülenen bu görüntü kimileri tarafından “uydurma” olarak nitelendirilirken. Bilim insanları karıncaların iPhone’dan yayılan elektromanyetik dalgalardan etkilenerek rutinlerini değiştirdiğini savunuyor.

Görünen o ki, karıncalarda elektronik cihazlardan çıkan manyetik dalgalara karşı o kadar da dayanıklı değiller. Bilim insanları özellikle arıların ve karıncaların yön bulmakta duyargalarını kullandıklarını, dışarıdan gelen farklı elektromanyetik etkilerin bu böceklerin yön bulma yeteneklerini etkilediğini savunuyorlar.

Aşağıdaki görüntüler birlikte hareket etmeleriyle tanınan karıncaların çağrı alan bir iPhone 6 etrafında nasıl bir davranış sergilediklerini göz önüne seriyor. iPhone’nun üzerine çıkmamakta ısrarcı davranan karıncalar cihazdan uzaklaşmak yerine onun etrafında daireler çizmeyi tercih ediyorlar. iPhone çalmadan önce serbest davranan karıncalar, sinyal gelmeye başladıktan itibaren davranışlarını değiştirerek sanki transa geçiyorlar.

iPhone 6'ya Erimiş Alüminyum Dökerseniz Ne Olur?

iPhone İçin The Moron Test (Aptallık testi) Uygulaması

iPhone 6'yı Porsche 911'in Frenine Takarsanız Ne Olur?

YORUMLAR