Bu Gözlüklerle Sizi Kimse Tanıyamayacak

Bu Gözlüklerle Sizi Kimse Tanıyamayacak

Yüz tanıma ve tarama sistemleri artık her yerde. Bazı noktalarda bu durum rahatsız edici derecede sıkıntı yaratabiliyor. AVG Antivirüs laboratuvarı bu sıkıntıya bir çare buldu.

Her kamerada yüzünüzün görünmesini istemeyebilirsiniz. Belki takip edilmek ve devamlı kameralar tarafından izlenmek gerçekten hoş değil. Vücudunuzu kameralardan saklamak imkansız olsa da yüzünüzü artık görmemelerini sağlamanız mümkün. AVG'nin tasarladığı yeni gözlük bu işe yarıyor.

Tek yapmanız gereken kameraların bol olduğu bir mekanda gözlüğü takmanız. Gözlük LED teknolojisi kullanarak kızılötesi ışıklar yayıyor. Kızılötesi ışınımlar kameraları olumsuz etkiledikleri için yüzünüzün tanınması mümkün olmuyor.

AVG her ne kadar güvenlik için çalışan bir firma da olsa bu buluşunun güvenlik için kullanılıp kullanılmayacağı çok net değil. Kötü niyetli insanların eline geçince bu gözlüğün suiistimal edilme olasılığı oldukça yüksek görünüyor.

MWC 2015’te gözlükle ilgili bir demo yapan AVG buluşun henüz ilk safhalarında olduklarını ve geliştirmeye devam ettiklerini de açıkladı. AVG’nin gözlüklerinin tasarımı da klasik Ray Ban gözlükleri andırdığı için dikkat çekmiyor.

AVG Free Antivirüs Özellikleri

AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR