Bu Hafta Call of Duty: Black Ops 4, İki Yeni Moda Kavuşacak

Call of Duty: Black Ops 4 için Operation: Absolute Zero sonrasında yeni bir sezon kapıda. Yeni sezonun adı konulmuş ve detayları paylaşılmış değil ama geliştirici stüdyo, bu hafta da yeni içeriklerle karşımıza çıkacak. Treyarch Studios, sıradaki sezon öncesi son Operation: Absolute Zero içeriklerini duyurdu.

Activision tarafından Call of Duty: Black Ops 4 ile alınan karar neticesinde, serinin önceki oyunlarının aksine bu defa indirilebilir içeriklere erişim sağlayabilmek için Black Ops Pass eklentisine sahip olmanız gerekiyor. Bir diğer deyiş ile eğer Black Ops Pass sahibi değilseniz, yayınlanacak olan güncellemeler haricinde ek bir içerik ile karşılaşamayacaksınız demektir. Neyse ki Activision ve Treyarch Studios, bu noktada eklentiye sahip olmayan kullanıcıları küstürmemek için haftalık olarak yayınlanan güncellemelere ek olarak, sezonluk olarak yayınlanan ücretsiz genişletme paketleri ile Call of Duty: Black Ops 4 oyuncularının tamamının gönlünü hoş tutmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda, geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yayınlanan Operation: Absolute Zero ile oyuna birçok ücretsiz içerik getirilmişti ama her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi, Operation: Absolute Zero için de veda vakti geliyor. Bu aynı zamanda bayrağı sıradaki sezonun devralacağı anlamına geliyor ve Activision ve Treyarch Studios, kapanış perdesinden önce oyuncular için Operation: Absolute Zero kapsamında birkaç şey daha sunmadan perdeyi indirmeyecekler.

Öncelikle PlayStation 4 kullanıcılarına sunulacak olan Team Deatchmatch modunun değişik bir versiyonu gelecek: Arms Race Team Deathmatch. Bu modda, her bir infaz için alınan puanın 100'den 150'ye çıkartılacak olması neticesinde, scorestreak'lerinizi daha hızlı bir şekilde kazanabileceksiniz.  Bakalım irili ufaklı olacak scorestreak'ler arasında bir denge sağlanabilecek mi?

Bir diğer yenilik ise Blackout için yapılan kapalı beta testinde yer alan Close Quarters Frenzy modunun geri dönecek olması. Yine öncelikle PlayStation 4 kullanıcılarına sunulacak olan bu mod, her ne kadar roketatar istisna olacak olsa da tüfekler, hafif makineli tüfekler, tabancalar ve Bowie Knife gibi yakın mesafeli silahlar ile oynanacak olan bir mod. Ayrıca normaline göre daha hızlı hareket edebilecek oluşunuzu da söylemeden geçmeyelim. Eğer kapalı beta testine katılıp da Close Quarters Frenzy modundan keyif aldıysanız, bu sizin için müjdeli bir haber olsa gerek.

Son olarak, bu hafta Valentine's Quad Feed Weekend adı altında yeni bir çifte XP etkinliği de gerçekleştirilecek. Cuma gününden Pazartesi gününe kadar sürecek olan bu etkinlik, öncekilerden farklı olacak; çünkü bu defa çoklu-oyuncu, Zombies ve Blackout modlarının tamamı çifte XP ve çifte Merits kazanacaksınız. Önceki etkinliklerde ise hatırlayacağımız üzere sadece tek bir mod kapsamında çifte XP ve çifte Merits kazanabilmek mümkün oluyordu.

Şimdilik bir sonraki sezonda ne tür içeriklerin bizleri bekleyeceği belirsiz ama Treyarch Studios, bu haftanın sonlarına doğru merak edilen detayların paylaşılacağını duyurmayı da ihmal etmedi.