Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (1 - 7 Ekim 2018)

Assassin's Creed Odyssey

Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde az oyun olmasına karşın gayet başarılı ve yüksek bütçeli isimler yer alıyor. Kuşkusuz haftanın en dikkat çeken oyunu Assassin's Creed Odyssey olurken, Forza Horizon 4 ise dikkat çeken bir başka oyun olarak kendisine yer buluyor. 

Haftanın ilk oyunu Forza Horizon 4 olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft tarafından uzun yıllardır yayınlanan ve daha önce Xbox'a özel olmasına karşın, bir süredir Windows 10 için de piyasaya çıkan Forza serisi, Horizon adı altında daha arcade oyunlarla piyadaki yerini almaya devam ediyor. Bizleri bir tür araba festivaline götüren ve açık dünya oynanışıyla çılgın bir eğlence sunan Forza Horizon 4, yarış oyunu sevenler için eğlenceli bir alternatif sunmayı başarıyor. 

Mega Man 11 ise hepimizi çocukluğumuza götürecek cinsten bir oyun. İlk olarak 1987 yılında Famicom için hazırlanan aksiyon platform türündeki Mega Man, ilk oyunun ardından oyun dünyasına adını altın harflerle yazdırırken, unutulmazlar arasına da girmişti. Her yeni oyunuyla başarılı çizgisini sürdüren seri, Mega Man 11 ile oyunculara yine başarılı bir platform oyunu vaat ediyor. 

Achtung! Cthulhu Tactics ise haftanın dikkat çeken bağımsız oyunu olarak listemizde yerini alıyor. Nazi'lere karşı amansız bir mücadeleye girdiğimiz sıra tabanlı strateji oyunu, farklı yapısı ve kalite oynanışıyla strateji oyunu sevenlerin radarına girmeyi başarıyor. 

Haftanın son oyunuysa Assassin's Creed serisinin en yeni oyunu Assassin's Creed: Odyssey oluyor. Antik Mısır'dan sonra oyuncuları Antik Yunan dönemine götüren yapım, daha derinleşen rol yapma ögeleri ve farklı aksiyon detaylarıyla Yunanistan coğrasyasında geçen başarılı bir aksiyon oyunu olarak, raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. 

2 Ekim

Forza Horizon 4 – PC, Xbox One

Mega Man 11 – PC, PS4, Xbox One

4 Ekim

Achtung! Cthulhu Tactics - PC

5 Ekim

Assassin’s Creed Odyssey – PC, PS4, Xbox One

YORUMLAR