Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (24 Eylül - 30 Eylül 2018)

Life is Strange 2

Bu hafta çıkacak oyunlar listesi yine birbirinden harika oyunlara ev sahipliği yapıyor. Kuşkusuz oyuncuların en çok beklediği oyunlardan FIFA 19 bu hafta içerisinde raflardaki yerini alırken, The Walking Dead’in yeni sezonu da dikkatlerden kaçmıyor.

Haftanın ilk oyunu olan The Council, bir süredir bölümler halinde çıkmaya devam eden bir yapım. Farklı yapısı ve hikayesinin ilginçliğiyle dikkat çeken The Council, macera oyunu sevenler için kesinlikle bakılması gerekenler arasında.

The Walking Dead: The Telltale Series – The Final Season: Episode 2 – Sufer the Children ise isminin uzunluğu kadar dolu bir oyun. Çok sevilen çizgi romanın televizyon dizisi olarak da başarı yakalamasından sonra Telltale oyunu oyun dünyasına taşımıştı. İlk sezonuyla çok küçük bütçeli olmasına karşın yılın en iyi oyunu seçilen The Walking Dead: The Telltale Series, The Wolf Among Us ve ona benzer oyunların da önünü açmıştı. Buna rağmen birkaç gün önce batmaya yakın olduğunu duyuran Telltale, The Walking Dead’in son sezonunu piyasaya çıkardıktan sonra oyun dünyasına veda edeceğini söylemişti.

Deep Sky Derelicts ise bir süredir erken erişim aşamasında olan ve bugüne kadar oldukça olumlu yorumlar alan bir rol yapma oyunu. İnsanlığın bütün galaksiye yayıldığı bir evrende geçen Deep Sky Derelicts, dışlandıkları topluma geri dönmeye çalışan karakterlerin hikayesini anlatıyor.

İki kardeşin yine ilginç detaylarla dolu hikayesini bize anlatmak için uğraşacak olan Life is Strange 2, her zaman olduğu gibi ilginç sürprizler ve hiç beklenmedik ilerlemelerle, gerçek bir macera oyunu olduğunu kanıtlayacak.

Insomnia: The Ark, Mono Studio’nun bir süredir üzerinde uğraştığı bir rol yapma oyunu. Farklı çizim teknikleriyle hazırlanan yapım, bilim kurgu tarzında hazırlanmış ve oyuncuları terk edilmiş bir uzay metropolisine götürüyor. Harabe haline dönmüş şehirde çeşitli görevler yaparak karakterimizi geliştirmeye çalıştığımız Insomnia, göz atılabilecek oyunlardan.

Haftanın son oyunuysa anlatmaya çok da gerek olmayan FIFA 19 oluyor. Futbol oyunu sevenlerin vazgeçilmezi olan FIFA serisi, yeni oyunu ve barındırdığı birçok yenilikle birlikte oyuncularla buluşmaya geliyor.

25 Eylül

The Walking Dead: The Telltale Series - The Final Season: Episode 2 - Suffer The Children – PC, PS4

The Council - Episode 4: Burning Bridges – PC, PS4

26 Eylül

Deep Sky Derelicts - PC

27 Eylül

Life is Strange 2: Episode 1 – PC, PS4

Insomnia: The Ark - PC

28 Eylül

FIFA 19 – PC, PS4, Xbox One