Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (28 Mayıs - 3 Haziran 2018)

Çıkacak Oyunlar Street Fighter

Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde, 28 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında yayınlanacak oyunlara yer veriyoruz. Listemizde bu sefer büyük bütçeli bir yapım yer almıyor olmasına rağmen kesinlikle oynamak isteyebileceğiniz birçok oyun var.

Bu hafta çıkacak oyunlar arasında ilk sırayı Street Fighter: 30th Anniversary Collection alıyor. Bir oyundan ziyade Street Fighter oyunlarının yer aldığı bir paket olan ve serinin 30. Yılına özel olarak piyasaya sürülen SF30AC, içerisinde SFII Hyper Fighting, Super SFII Turbo, SF Alpha 3 ve SFIII: Third Strike oyunlarını barındırıyor.

İkinci sıradaysa VR başlıklara özel olarak geliştirilen Along Together var. Sevimli karakterleri ve oynanışıyla dikkat çeken bu macera oyunu, VR başlık sahibi olanların kesinlikle oynaması gereken oyunlar arasında rahatlıkla girebilecek türden.

29 Mayıs tarihinde çıkacak bir diğer oyun ise Agony. Uzun süredir geliştirme aşamasında olan ve en nihayetinde tam sürümüyle piyasaya çıkmaya hazırlanan Agony, bir tür korku oyunu. Hem de öyle bir korku oyunu ki; cehennemde geçiyor ve iblislerle dolu atmosferiyle gerçek anlamda korkutmaya geliyor.

Moonlighter ise haftanın en dikkat çeken oyunlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Rogue-like denilen türün içerisinde yer alan Moonligter, aksiyon ve macera türlerini bir araya getirmesinin yanı sıra bunlara küçük rol yapma ögeleri de ekliyor. Oyuncuların bir kapıdan geçerek farklı dünyalara gittiği ve burada karşılarına çıkan düşmanları yenerek, elde ettikleri değerli eşyaları sattığı bu oyun, farklı yapısı ve oynanışıyla dikkat çekiyor.

30 Mayıs’ta piyasaya sürülmeye hazırlanan Shift Quantum ise oldukça farklı mekaniklere sahip olan bir bulmaca oyunu. İçinde bulunduğunuz bölümleri ters düz etmek suretiyle bulmacaları çözmeye çalıştığınız bu oyun, başlangıçta kolay gibi görünse de ilerleyen bölümlerde gerçekten beyin yakıyor.

Haftanın son oyunuysa Italino Games tarafından geliştirilen Milanoir. 70’li yıllarda geçen ve Quentin Tarantino filmlerine öykünen Milanoir, Tarantino filmlerindeki aksiyonu ve atmosferi piksel-art denilen çizim tekniğiyle buluşturarak, oyunculara gerçek bir aksiyon deneyimi vaat ediyor.

28 Mayıs

Street Fighter: 30th Anniversary Collection – PC, PS4, Xbox One, Switch

29 Mayıs

Along Together – PC, PS4

Agony – PC, PS4, Xbox One

Moonlighter – PC, PS4, Xbox One

30 Mayıs

Shift Quantum – PC, PS4, Xbox One

31 Mayıs

Milanoir – PC, Xbox One, Switch