Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Ağustos İlk Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Ağustos İlk Hafta)

Geçtiğimiz hafta oyun dünyası için bir hayli hareketli geçmişti. Bu hafta çıkacak oyunlar listemize baktığımızda, içinde bulunduğumuz haftanın geçen haftanın gölgesinde kalacağını söyleyebiliriz. Yine de beğeninizi kazanabilecek oyunlar mevcut.

Listemizdeki oyunlar arasında en çok dikkatimizi çeken Redeemer oldu. Hack & slash dinamiklerini kullanan bu oyunda kahramanımızı kuşbakışı kamera açısıyla yöneterek karşımıza çıkan düşmanlarımızı elimize geçen herhangi bir şeyle pataklayabiliyoruz. Yumruklarımız, tekmelerimiz, borular, sopalar, ateşli silahlar ile saldırabiliyor, kanlı infazlar gerçekleştirebiliyoruz. Yüksek dozda vahşet içeren oyunun küçük yaştaki takipçilerimiz için uygun bir oyun olmayacağını belirtmekte fayda var.

Serious Sam oyunlarındaki çılgın yapıya benzer bir yapı içeren Bug Killers bu oyunun kuşbakışı oynanan hali olarak tanımlanabilir. Oyunda bize dört bir yandan saldıran mutant böceklerle savaşıyor, farklı silahları kullanarak hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Bu hafta 2 farklı hayatta kalma oyunu çıkış yapıyor. Erken erişimden çıkacak olan The Long Dark'da dondurucu soğuklarda kalori, açlık, susuzluk, yorgunluk ve vücut ısısı gibi kriterlere dikkat edip hayatta kalmaya çalışacağız. DIVER - SEA SURVIVAL SIMULATOR'da ise denizin altında hazine bulmaya çalışan bir dalgıcın yerine geçecek, köpekbalıkları ve katil balinalar gibi tehlikelerle yüzleşeceğiz.

Eğer korku oyunları ilginizi çekiyorsa The Initiate ve Distorted Reality adlı oyunlara göz atabilirsiniz. Distorted Reality'de uzay ve zaman bütünlüğünün bozulduğu bir hastanede korkunç bir yaratıktan kaçıyoruz. The Initiate'de ise hapsedildiğimiz bir evdeki tuzakları ve bulmacaları çözerek hayatta kalmamız gerekiyor.

Strateji oyunlarını seviyorsanız Rescue Team 7'de doğal afetlere müdahale ekibinizi kontrol edebilir ve insanların hayatını kurtararak şehirleri yeniden inşa edebilirsiniz.

Ameline and the Ultimate Burger bize atari salonlarında oynadığımız Capcom'un klasik Pang oyununu hatırlatan bir oyun. Bu oyunda büyülü bir burgeri krallık sakinlerinden koruyarak krala götürmeye çalışıyoruz. Düşmanlarımız yukarıdaki burgere doğru yönlenirken onları vurmamız gerekli.

Bu hafta çıkacak oyunlar, çıkış tarihleri ve çıkacakları platformlar şu şekilde:

1 Ağustos Salı

- Redeemer - PC

- The Initiate - PC

- The Long Dark - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Ameline and the Ultimate Burger - PC

- DIVER - SEA SURVIVAL SIMULATOR - PC

2 Ağustos Çarşamba

- Rescue Team 7 - PC

3 Ağustos Perşembe

- Distorted Reality - PC

4 Ağustos Cuma

- Bug Killers - PC

Yeni Battlefield Oyunu 2018'de Çıkacak

YORUMLAR