Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Ekim 1. Hafta)

Dragon's Dogma

Bu hafta çıkacak oyunlar serimizin bir başka haftasına dahasına girdik. Ekim ayının ilk haftasında çıkacak oyunları ele alacağımız bu yazımıda, göze çarpan pek bir oyun olmasa da PC kullanıcılarının göz atabileceği bir çok oyunu listeledik. Hazırsanız ekim ayının ilk haftasında çıkacak oyunlar listemize başlayalım:

Bir önceki hafta hem büyük bütçeli hem de bağımsız yapımlar açısından oldukça başarılı yapımlar bizleri selamlamıştı. Her ne kadar sonbahar aylarıyla oyun yağmuruna tutulduğumuz bir döneme girsek de ekim ayı bizlere ilk haftasında öyle bir şansı maalesef tanımadı. Bu haftanın en dikkat çeken yapımı, 2012 yılında çıkan Dragon's Dogma. Evet biraz garip gelse de 2012 yılında Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için çıkan Dragon's Dogma'nın 2014 yılında piyasaya sürülen genişleme paketi Dark Arisen, beşinci yıl kutlamaları dolayısıyla Playstation 4 ve Xbox One'a çıkacak. 

Daha önce PC platformu için çıkış bu hafta konsollarda da boy gösterecek oyunlardan bir tanesi de theHunter: Call of Wild. Gerçek bir avcılık simülasyonu olan oyun, PC için çıktığında oldukça beğenilmiş ve büyük bir satış başarısı gerçekleştirmişti. Hafta başında oyun Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak. 

THQ'nun batmasının ardından tek başına oyunlar geliştiren; ancak geçtiğimiz günlerde THQ Nordic ismini alarak bizleri eski günlerine döndüren oyun stüdyosu, Battle Chaser: Night War isimli RPG oyunuyla karşımıza çıkacak. JRPG yani Japon usulü bir tarzı benimseyen ve izometrik bakış açısına sahip olan bu oyun, kendine has yapısıyla bir grup oyuncunun favorisi haline gelebilir. 

Haftanın en ilginç oyunuysa kuşkusuz Mashinky. Tek kişi tarafından geliştirilen bu oyun, strateji ve simülasyon türlerini bir araya getiriyor. Temelde bir taşımacılık ağı kurup yönettiğiniz oyunda, trenlerinizin gideceği yolları ayarladıktan sonra bütün o yol boyunca onları kontrol edebiliyorsunuz. Oyunun 7 yıl boyunca geliştirme sürecinde kaldığını da söylemeden geçmeyelim. 

Ekim ayının ilk haftasının en eğlenceli oyunu da Flash Point: Fire Rescue diyebiliriz. Daha önce board game (masaüstü oyunu) olarak çokça oynanan ve beğenilen bu yapım, şimdi de Steam üzerindeki yerini alacak ve sizlere gerçek bir masaüstü oyunu deneyimi yaşatacak. 

Çokça eğlenebileceğiniz bir başka oyun da JYDGE muhtemelen. Hotline Miami tarzını biraz olsun hatırlatsa da bambaşka bir oynanışı olan bu yapım, shooter tarzını sevenler için kaçırılmaması gereken oyunlardan. 

Bu hafta bahsedeceğimiz son oyunsa Artania isimli bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilen Artania. Macera türünde olan bu yapım, çizgisel olmayan hikaye yapısıyla oldukça güzel görünüyor. 

2 Ekim 2017 Pazartesi

theHunter: Call of Wild - Playstation 4, Xbox One

3 Ekim 2017 Salı

Battle Chasers: Night War - PC, Playstation 4, Xbox One

4 Ekim 2017 Çarşamba

Dragon's Dogma: Dark Arisen - Playstation 4, Xbox One

5 Ekim 2017 Perşembe

Mashinky - PC

6 Ekim 2017 Cuma

JYDGE - PC, Playstation 4, Xbox One

Artania - PC

7 Ekim 2017 Cumartesi

Flash Point: Fire Rescue - PC

 

YORUMLAR