Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Eylül 2. Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Eylül 2. Hafta)

11 Eylül - 17 Eylül tarihleri arasında hangi oyunları oynayacağız? Bu hafta çıkacak oyunlar listemize baktığımızda birkaç önemli yapımı görüyoruz, bunun yanında bu hafta ücretsiz oyunlar bakımından da bir hayli bereketli geçecek. Şüphesiz ki bu haftanın en önemli oyunu PES 2018. Konami'nin ünlü futbol oyunu serisinin son oyunu 12 Eylül'de çıkış yapıyor, ayrıca PC için oyunun demosu da yayınlanacak.

Dishonored: Death of the Outsider bir diğer önemli oyunumuz. Arkane Studios, ilk başta bir Dishonored 2 indirilebilir içeriği gibi görünen bu oyunu tek başına bir oyun olarak satışa sunuyor. Yeni bir kahraman ile tarihin gördüğü en büyük suikastı gerçekleştirmeye çalışacağımız oyunun görsel ve oynanış olarak Dishonored 2 ile aynı yapıda olduğu söylenebilir.

Larian'ın başarılı RPG serisi Divinity'nin son oyunu Divinity: Original Sin 2 bu hafta erken erişimden çıkıyor ve final sürümü ile oyuncularla buluşuyor. Günümüzdeki en kaliteli rol yapma oyunlarından biri olan Divinity: Original Sin 2, erken erişimde bir hayli iyi yorumlar almıştı. Sıra tabanlı savaş sistemi Divinity: Original Sin 2'de derin bir hikaye ve güzel grafikler ile birleşmekte.

İç savaş ve devrim gibi kavramları mizahı bir şekilde ele alan Tooth and Tail hoş görünen görsel stiliyle dikkat çekiyor. Bir gerçek zamanlı strateji oyunu olan Tooth and Tail'de haritalar rastgele bir şekilde yaratılıyor ve oyunu her oynadığınızda size farklı bir oyun tecrübesi sunuluyor. Oyunun güzel yönü Tooth and Tail'i aynı bilgisayar üzerinde ekranı bölerek arkadaşlarınızla oynayabilmeniz.

Eğer aracınıza atlayıp zombi ezerek stres atmak isterseniz ZOMBIE CAR MASSACRE adlı oyuna göz atabilirsiniz. Bize eskiden oynadığımız Carmageddon oyunlarını hatırlatan ZOMBIE CAR MASSACRE'da aracımız yok olmadan öldürebildiğimiz kadar zombiyi öldürmeye ve en yüksek puanı yakalamaya çalışıyoruz.

Korku oyunu sevenler için bu hafta 2 seçeneğimiz var. Uplands Motel, çölün ortasında arabası bozulan bir kahramanın macerasını konu alıyor. Oyunda garip olayların döndüğü bir otelden kaçmak için mücadele ediyoruz. CryEngine oyun motorunu kullanan The Land of Pain'de ise daha fantastik olaylar bizi bekliyor. Bu oyuna başladığımızda kendimizi bir ormanın içinde buluyor, farklı cesetler keşfettikten sonra bu cinayetlerin arkasındaki sırrı çözmeye çalışıyoruz. Lovecraft'ın eserlerinden esinlenerek hazırlanmış The Land of Pain'de dünyanın değiştiğine, farklı boyutlar arasında geçiş yaptığımıza tanık olabilmekteyiz, oyunun demo sürümü de mevcut. 

Eğer Orta Çağ'da kendi kalenizin kralı olmak ve diğer hükümdarlara karşı savaşmak isterseniz World of Castles ilginizi çekebilir. Kendi kalenizi inşa ederek düşman kuşatmalarına karşı savunduğunuz ya da düşman kalelerini kuşatabildiğiniz aksiyon - strateji oyununda kalelerin yıkıldığına şahit olabiliyorsunuz. Seviye atladıkça yeni tuğlaları kullanabiliyor, kalenizi genişletip savunmasını güçlendirebiliyorsunuz.

Bu hafta tam 4 adet ücretsiz oyun çıkış yapacak. Bir metal grubunun oyunu olarak çıkış yapan Pyramaze: The Game'de bu grubun üyelerini kontrol ederek metal müzik eşliğinde yaratıklar ve hayaletlerle savaşacağız. The Ultimatest Battle'da ise 2 boyutlu arenalarda takımlar halinde fakrlı yeteneklere sahip kahramanları kullanarak savaşmaktayız. Bir diğer ücretsiz oyunumuz MineFight da Ultimatest Battle'a benziyor; fakat oyun sadece 2 oyuncuyla aynı bilgisayar üzerinde oynanabiliyor. MineFight'ı oynamak için bir adet oyun kontrol cihazına (gamepad) ihtiyaç duymaktasınız. True or False Universe ise size sunulan bilgilerin doğru mu, yanlış mı olduğunu seçtiğiniz bir bilgi yarışması. İngilizce olan oyun sayesinde hem ilginç bilgiler öğrenebiliyor, hem de yabancı dilinizi geliştirebiliyorsunuz.

Bu hafta çıkacak oyunlar, çıkış tarihleri ve çıkacakları platformlar şu şekilde:

12 Eylül Salı

- Tooth and Tail - PC/PlayStation 4

- The Ultimatest Battle - ÜCRETSİZ - PC/Mac

- ZOMBIE CAR MASSACRE - PC

- Pyramaze: The Game - ÜCRETSİZ - PC

- Uplands Motel - PC

- PES 2018 - PC/PlayStation 4/Xbox One

13 Eylül Çarşamba

- The Land of Pain - DEMO - PC

14 Eylül Perşembe

- Baja: Edge of Control HD - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Divinity: Original Sin 2 - PC

- PES 2018 Demo - PC

15 Eylül Cuma

- Dishonored: Death of the Outsider - PC/PlayStation 4/Xbox One

- True or False Universe - ÜCRETSİZ - PC

- MineFight - ÜCRETSİZ - PC

16 Eylül Cumartesi

- World of Castles - PC

Destiny 2 Şimdiden 1.2 Milyon Adet Oyuncuya Ulaştı

YORUMLAR