Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Eylül 3. Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Eylül 3. Hafta)

Geçtiğimiz hafta PES 2018'in tam sürümü yayınlanmış, hemen ardından da demosu oyuncuların beğenisine sunulmuştu ve oyun dünyası hareketlilik kazanmıştı. Bu hafta çıkacak oyunlar da geçtiğimiz haftayı aratmayacak nitelikte.

Bu haftanın en iddialı oyunu şüphesiz ki Project Cars 2 olacak. Serinin ilk oyunu sunduğu kalite ile yüksek inceleme puanları almıştı; üstelik teknolojik olarak da bir hayli gelişmiş bir oyundu. Project Cars 2 ise çıtayı daha da yükseltecek. 12K çözünürlükte grafikleri ile görsel kalitenin sınırlarını zorlayacak oyun gerçekçilik konusunda da bu özeni koruyacak.

Bir diğer iddialı yapımımız ise Marvel vs. Capcom: Infinite. Capcom'un yeni dövüş oyunu Street Fighter, Resident Evil ve Mega Man gibi Capcom oyunlarındaki kahramanları Marvel evreni ile buluşturuyor. Oyuncular Marvel ve Capcom kahramanlarından dilediklerini seçerek kendi kahraman takımlarını oluşturuyorlar ve ortak düşmanlarına karşı savaşıyorlar. Ayrıca online modda diğer oyunculara karşı dövüşebilmeniz de mümkün.

Daha önceden bir hayli başarılı Bioshock oyunlarını geliştirlmiş ekip tarafından hazırlanan City of Brass da bu hafta erken erişimde çıkıyor. Bizi Binbir Gece Masalları'ndan kopmuş bir maceraya konuk edecek City of Brass'da yaaşyan ölülere karşı kılıcımızı ve kırbacımızı kullanarak savaşacağız. Eğer Aladdin çizgi filmlerini ve Prince of Persia oyunlarını seviyorsanız bu ilginç FPS oyununa göz atmanızda fayda var.

Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan A War Story hem tek kişilik bir hikaye, hem de çok oyunculu oyun modları sunacak bir askeri FPS oyunu. Low-poly stilini, yani düşük poligonlu grafikleri kullanan oyun düşük sistem gereksinimleri sayesinde eski bilgisayarlarınızda bile rahatça çalışabiliyor. Oyundaki amacımız ise nükleer silahlarıyla dünyayı tehdit eden teröristleri durdurmak.

Daha önceden çok reklamını ve tanıtımını görmemiş olsak da ECHO adlı bilim kurgu hikayesine sahip, TPS türündeki aksiyon oyunu haftanın en büyük sürprizi olacak. Grafiksel olarak tatmin edici bir kalite sunan oyunda sürekli hareketlerimizi takip eden bir dünyaya konuk oluyoruz. Bu dünya, bize karşı en tehlikeli düşmanı karşımıza çıkarıyor, yani kendimizi. Oyunda eko olarak adlandırılan klonlarımız ile savaşmamız gerekli; fakat bu klonlar hareketlerimize göre geliştiriliyor. Oyunda sıkça depar atarsanız klonlarınız da hızlanıyor, silahlarınızı sıkça kullanırsanız klonlarınız agresifleşiyor. Hem zihninizi çalıştıracak, hem de bolca aksiyon sunacak ECHO dikkate değer bir yapım.

Uzun yıllardır oynanan hatrı sayılır bir MMORPG olan Guild Wars 2'nin 2. genişleme paketi Guild Wars 2: Path of Fire da bu hafta çıkış yapacak. Eğer oyunu oynamaya ara verdiyseniz bu genişleme paketi oyun geri dönmenize aracı olabilir.

90'lı yılların renkli 16 bit oyunlarını özleyen oyuncular için When It Hits the Fan güzel bir seçin olabilir. Kuşbakışı kamera açısıyla oynanan bu aksiyon oyununda birden fazla felaketle aynı anda savaşmamız gerekiyor. Bir yandan zombiler sokakları işgal ediyor, sonrasında iblisler cehennemden dünyaya akın akın geçiş yapmaya başıyor, robotlar dünya kontrolünü ele geçirmeye çalışıyor, diğer yandan da uzaylılar dünyayı istila etmek için harekete geçiyor. Biz ise farklı silahları kullnarak bütün bu tehlikeleri ortadan kaldırmak için çabalıyoruz. Oyunun demosu da yayınlandı

Bu hafta 2 farklı ücretsiz oyun seçeneğimiz var. Bir kuşabakışı aksiyon oyunu olan Astroe'da uzay gemilerimizle online arenalarda uydu sistemlerini ele geçirmeye çalışacağız. TPS türündeki Raiders of the Broken Planet - Prologue ise Raiders of the Broken Planet adlı oyunun tanıtımı için hazırlanmış sınırlı içeriğe sahip bir oyun. Yüksek grafik kalitesine sahip oyunu hem tek başınıza, hem de çok oyunculu olarak oynayabiliyorsunuz.

Dilerseniz bu hafta çıkacak oyunlara, hangi tarihlerde ve hangi platformlara çıkacaklarına yakından göz atalım:

18 Eylül 2017 Pazartesi

- City of Brass - PC

- A War Story - PC

19 Eylül Salı

- When It Hits the Fan - PC - DEMO

- ECHO - PC

- Marvel vs. Capcom: Infinite - PC/PlayStation 4/Xbox One

20 Eylül Çarşamba

- Astroe - PC - ÜCRETSİZ

22 Eylül Cuma

- Project Cars 2 - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Guild Wars 2: Path of Fire - PC

- Raiders of the Broken Planet - Prologue - PC/Xbox One - ÜCRETSİZ

Half-Life 3'ün Hikayesi Oyuna Aktarıldı!

WRC 7'nin Çıkış Videosu ve Sistem Gereksinimleri Yayınlandı

PUBG'da Şimdiye Kadar 150.000'den Fazla Oyuncu Banlandı

YORUMLAR