Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Haziran İlk Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Haziran İlk Hafta)

Haziran ayı, bütün sene içinde oyun dünyasında en hareketli geçen aylardan bir tanesi. Geleneksel olarak Haziran ayının başında düzenlenen E3 etkinliğinde sayısız yeni oyun su yüzüne çıkıyor veya önceden duyurulan oyunların detaylı oynanış videoları ortaya çıkıyor.

E3 ile birlikte hareketlenen oyun dünyasında bu hafta ciddi yapımlar da çıkış yapacak. Bu hafta çıkacak oyunlar arasında şüphesiz ki en önemlisi Tekken 7. Yıllardır sadece oyun konsollarına özel olan Tekken serisi, Tekken 7 ile birlikte PC platformuna da geliyor ve Street Fighter oyunlarından tanıdığımız Akuma karakterine de yer veriyor.

Online FPS oyunlarını seven oyuncular bu hafta içinde Rising Storm 2: Vietnam adlı oyunu oynayabilecekler. Vietnam Savaşı'nda geçen bu oyunda 64 oyuncu aynı anda çarpışabilecek. Amerikan veya Vietnam güçlerini seçebildiğimiz oyun helikopterler gibi savaş araçlarını kullanmamıza da izin veriyor.

Eğer korku oyunlarını seviyorsanız bu hafta Perception adlı oyuna göz atabilirsiniz. Hikayesi ile dikkat çeken oyunda kör bir karakterin yerine geçecek, işitme duyumuzu kullanarak yolumuzu bulmaya çalışacağız. Oyunu çıkışından önce incelediğimiz bu videomuza göz atabilirsiniz.

Uzun bir süredir devam eden Telltale Games'in Walking Dead oyun serisi, bu hafta 3. sezonunun 5. bölümüyle devam edecek. The Walking Dead: A New Frontier - Episode 5: From the Gallows oyun konsollarıyla birlikte PC platformuna da çıkıyor. 

Dünya Motokros Şampiyonası'nın resmi oyunu MXGP3 - The Official Motocross Videogame de bu hafta çıkıyor. Eğer çamurun ve tozun içinde rampalardan uçmak isterseniz bu motor yarışı oyunu ilginizi çekebilir.

Online saklambaç oyunu oynamak isterseniz Witch It adlı oyun beğeninizi kazanabilir. Bu oyunda cadı veya köylü olarak cadı avlarına katılacak ve farklı görevleri yapmaya çalışacağız. Cadı olarak etraftaki eşyaların şeklini alarak saklanabilecek, köylü olarak da ipuçlarını tkaip edip cadıyı bulmaya çalışabileceğiz.

Daha önceden PC'ye çıkış yapan Açlık Oyunları benzeri online hayatta kalma oyunu The Culling bu hafta Xbox One platformuna çıkıyor, daha önceden mobil platformlarda oynadığımız Tiny Troopers 2 de PC'ye çıkış yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda çıkış yapacağı duyurulan ve sonradan ertelenen, mermi ekip silah biçtiğiniz online FPS oyunu Shotgun Farmers bu hafta çıkış yapacak.

90'lı yıllarda oynadığınız klasik platform oyunlarını özlediyseniz bu hafta Illusoria adlı oyuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz. The Sims 4: Parenthood genişleme paketi bu hafta çıkış yapacak oyunlar arasında.

Dilerseniz bu hafta çıkacak oyunların çıkış tarihlerine ve çıkacakları platformlara göz atalım:

30 Mayıs Salı

- Rising Storm 2: Vietnam - PC

- MXGP3 - The Official Motocross Videogame - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Perception - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Illusoria - PC

- The Walking Dead: A New Frontier - Episode 5: From the Gallows - PC/PlayStation 4/Xbox One

- The Sims 4: Parenthood - PC/Mac

31 Mayıs Çarşamba

- Tiny Troopers 2 - PC

1 Haziran Perşembe

- Shotgun Farmers - PC

- Witch It - PC

2 Haziran Cuma

- Tekken 7 - PC/PlayStation 4/Xbox One

- The Culling - Xbox One

Crazy Taxi, Mobil Platformlarda Ücretsiz Oldu!

YORUMLAR