Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Kasım 2017, 2. Hafta)

Need For Speed Payback

Geçtiğimiz hafta senenin en önemli oyunları arasında gösterilen Call of Duty WWII çıkmış ve oyun dünyası bu yeni 2. Dünya Savaşı odaklı FPS oyununa odaklanmıştı. Bu hafta ise Need For Speed Payback oyun dünyasının gündemini belirleyecek gibi görünüyor.

Need For Speed serisinin yeni oyunu sinematik bir anlatımı bolca aksiyon ile birleştirecek. 3 farklı kahraman ile rüya gibi araçları kullanabileceğimiz oyunda hem otoyollarda hem de arazide yarışacak, peşimizdeki çete üyeleriyle savaşacağız. Need For Speed serisinin yeni oyununda arazi araçlarını da kullanma imkanı bulacağız.

Bu hafta çıkış yapacak bir diğer önemli oyun da, oyun tarihinde önemli bir yere sahip olan Sonic'in yeni oyunu Sonic Forces. Bu yeni nesil Sonic oyunu, Sonic oyunlarındaki klasik 2 boyutlu yapıyı 3 boyutlu sahnelerle birleştirecek ve heyecan dolu bir oyun tecrübesi yaşatacak.

Daha önceden PlayStation 4 platformuna özel olarak çıkış yapan Nioh, bu hafta Nioh: Complete Edition adıyla bilgisayarlarımıza konuk oluyor. Samuray mitolojisini ve fantastik öğeleri birleştiren bu oyun Dark Souls ve Bloodborne gibi oyunlardan alışık olduğumuz bir oynanış tecrübesi yaşatacak. Nioh'un konsol sürümünün inceleme notları bir hayli iyiydi. Nioh: Complete Edition, orijinal oyunun yanında oyun için yayınlanmış bütün indirilebilir içerikleri de kapsıyor.

Piyasadaki en iyi menajerlik oyunu serilerinden olan Football Manager'in yeni oyunu Football Manager 2018 bu hafta çıkış yapacak. Oyunculara kendi takımlarını oluşturarak kupa peşinde koşma imkanı verecek oyun ile birlikte Football Manager 2018 mobil sürümleri de yayınlanacak ve mobil cihazlarımızda da Football Manager oynayabileceğiz.

Bölümler halinde yayınlanan son HITMAN oyunu için bu hafta Game of the Year sürümü yayınlanacak. Bu yeni paket oyunun ilk sezonunun bütün bölümlerini kapsıyor, buna ek olarak Patient Zero adlı yeni senaryoya, yeni görevlere, yeni silah ve ekipmanlara, geliştirilmiş grafiklere de yer veriliyor.

Eğer çok yormadan eğlendirecek, salt aksiyon sunan bir oyun arıyorsanız Zomborg adlı top down shooter türündeki zombi oyununa göz atabilirsiniz. Kuşbakışı kamera açısıyla oynanan oyunda karantina bölgelerine girerek salgının sebebini araştıracak ve hayatta kalan insanları kurtarmaya çalışacağız. Gece geçen görevlere de yer veren oyunda fenerimizle yolumuzu bulmaya çalışırken silahlarımızla zombilere mermi yağdırabileceğiz.

Sims 4 oynuyorsanız bu hafta yayınlanacak The Sims 4: Cats & Dogs indirilebilir içeriği ilginizi çekebilir. Bu indirilebilir içerik ile oyuna evcil dostlarımız kediler ve köpekler dahil edilecek. Oyuncular hayallerindeki kedi ve köpekleri yaratarak Sim'lerinin yaşamlarına bu evcil hayvanları da dahil edebilecekler.

Çiftlik oyunlarını seviyorsanız Harvest Life'a göz atabilirsiniz. Sevimli bir görünüme sahip olan bu çiftlik simülatöründe büyükannemizden miras kalan çiftliği devralacak, geliştirip bir harabeden büyük bir tarım üretim tesisine dönüştürmeye çalışacağız. Oyunda ekinlerinizi ekip hayvanlarınızı yetiştirebiliyor, elde ettiğiniz ürünleri satabiliyorsunuz.

Oyunculara kendi nakliyat şirketlerini kurarak kamyon filolarıyla yük taşıma imkanı verecek TransRoad: USA, stratejik bir oyun tecrübesi sunacak. Oyunda müşterilerinizle bağlantı kuracak, farklı yük taşıma görevleri alacak, rotalarınızı belirleyerek para kazanmaya çalışacaksınız. Para kazandıkça da yeni kamyonlar satın alabileceksiniz.

Küçük yaştaki takipçilerimiz için bu hafta 2 farklı oyunumuz var. Ben 10 çizgi filmlerinin resmi aksiyon oyunu çıkış yapıyor. Buna ek olarak My Coloring Book: Transport adlı boyama kitabı oyunu farklı araç resimlerini boyamanıza imkan veriyor.

Bu hafta çıkacak oyunlar, çıkış tarihleri ve çıkacakları platformlar şu şekilde:

7 Kasım Salı

- Sonic Forces - PC/PlayStation 4/Xbox One/Nintendo Switch

- Nioh: Complete Edition - PC

- HITMAN: Game of the Year Edition - PC/PlayStation 4/Xbox One

9 Kasım Perşembe

- TransRoad: USA - PC

10 Kasım Cuma

- Football Manager 2018 - PC/Android/iOS

- Need for Speed Payback - PC/PlayStation 4/Xbox One

- The Sims 4: Cats & Dogs - PC

- Zomborg - PC

- Harvest Life - PC

- Ben 10 - PC

- My Coloring Book: Transport - PC

 

 

YORUMLAR