Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 2. Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 2. Hafta)

Geçtiğimiz hafta Prey'i oynadıktan sonra Mayıs'ın ikinci haftası olan bu hafta oyun dünyası açısından çok hareketli olmayacak gibi görünüyordu. Fakat NBA Playgrounds haftayı kurtaracak ve bize aradığımız arcade basketbol oyunu eğlencesini sunacak gibi görünüyor.

Bu hafta daha önceden çıkış yapmış başarılı oyunlar için yayınlanacak indirilebilir içerikler de dikkat çekmekte. Farming Simulator 17 - Big Bud Pack, Farming Simulator 17'ye yeni traktörler, tohum serpme araçları ve saban araçları gibi farklı içerikleri ekliyor. Forza Horizon 3 Hot Wheels de benzer şekilde Forza Horizon 3'e yeni arabalar ekleyen bir içerik.

Eğer bol aksiyon sunan bir FPS oyunu oynamak isterseniz Strafe adlı oyuna göz atabilirsiniz. 90'lı yıllardaki ilk 3 boyutlu oyunların görünümüne sahip oyunda durmak bilmeyen bir aksiyon mevcut.

Bu hafta oyun dünyasındaki en önemli gelişmelerden bir diğeri de Minecraft'ın Nintendo Switch oyun konsoluna geliyor oluşu. Zaten mobil cihazlarda da oynanabilen oyunun, yeni Nintendo Switch el konsoluna çıkış yapması kaçınılmaz bir durumdu.

Eğer onlarca zombiyle aynı anda savaşarak hayatta kalmaya çalışacağınız bir aksiyon oyunu oynamak isterseniz Crimson Earth ilginizi çekebilir. TPS kamera açısıyla oynanan oyun farklı silahları kullanarak toplu katliam yapmanıza izin veriyor.

Görsel stili ve rafine oynanışı ile dikkat çeken Dead Cells, kaliteli bir platform oyunu oynamak isterseniz tavsiye edebileceğimiz bir oyun.

Önceki haftalarda duyurduğumuz, Vahşi Batı temalı kovboy oyunu Bounty Killer bir süre geciktirilmişti. Eğer yeni bir erteleme olmazsa oyun bu hafta çıkış yapacak.

Bu haftanın bonus oyunu ise Rat Simulator. Bir sıçanın yerine geçerek etrafa hastalık bulaştırmaya ve kendi sıçan ordumuzu kurmaya çalıştığımız oyunda insanları korkutarak etrafı pazar yerine çevirebiliyoruz. Tabi bizi kovalayan haşere imha timlerinden de kaçmamız gerekiyor.

Dilerseniz bu hafta çıkacak oyunlara, çıkış tarihlerine ve hangi platformlara çıkacaklarına kısaca göz atalım:

9 Mayıs Salı

- Strafe - PC/PlayStation 4/Mac

- Bounty Killer - PC

- NBA Playgrounds - PC/PlayStation 4/Xbox One/Nintendo Switch

- Farming Simulator 17 - Big Bud Pack DLC - PC/PlayStation 4/Xbox One/Mac

- Rat Simulator - PC

- Crimson Earth - PC

- Forza Horizon 3 Hot Wheels - PC/Xbox One

10 Mayıs Çarşamba

- Dead Cells - PC

11 Mayıs Perşembe

- Minecraft - Nintendo Switch

Warhammer 40,000: Dawn of War 3 İncelemesi

Outlast 2 İncelemesi

Ghost Recon Wildlands İncelemesi

AMD Ryzen 5 1600X ve 1500X İncelemesi

YORUMLAR