Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 2018, Dördüncü Hafta)

Detroit Become Human

Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde mayıs ayının dördüncü haftasına kadar geldik. Dördüncü haftada bizi yüksek bütçeli pek çok yapım karşılarken, bağımsız stüdyolardan gelen güzel oyunlar da kendisine yer bulmuş durumda. Listenin en dikkat çeken oyunu Detroit: Become Human olurken, State of Decay 2 ve Dark Souls Remastered da kesinlikle göz atılabilir listesine adını yazdırabilecek oyunlar olarak karşımıza çıkıyorlar.

Listemizin ilk sırasında yer alan Tennis World Tour, daha önce Top Spin serisinde çalışmış oyun geliştiricilerinin ellerinden çıkan bir oyun. 2K Czech’ten ayrıldıktan sonra kendilerine yeni bir şirket kuran geliştiriciler, oldukça iddialı şekilde piyasaya geri dönüyorlar. Tanınmış bütün tenisçileri içerisinde barındıran oyun, oynanışı ve grafikleriyle dikkat çekiyor.

Yine 22 Mayıs tarihinde çıkacak olan Ancestors Legacy ise strateji oyuncularını mutlu edecek oyunlardan bir tanesi. Orta Çağ Avrupası’nda yaşanan küçük çatışmaları ve savaşları konu alan Ancestors Legacy, gerçek zamanlı olarak savaşları yönettiğiniz bir oyun olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Savaşların ve yağmalamaların yanı sıra kaynak ve şehir yönetimi de yaptığınız oyun, son zamanların en orijinal strateji oyunlarından bir tanesi olarak adlandırılıyor.

State of Decay 2’de ise zombilere karşı amansız bir mücadeleye giriyoruz. Açık dünya şeklinde tasarlanan State of Decay 2, dört kişiye kadar co-op desteğiyle birlikte hayatta kalma ve aksiyon oyunları arasında hemen göze çarpıyor. Microsoft Studios gibi büyük bir firma tarafından yayınlanması da cabası.

24 Mayıs’ta çıkacak olan Egypt: Old Kingdom, yine strateji oyuncularını sevindirecek türden. Antik Mısır döneminde geçen ve Mısır’ı yöneten ilk altı firavunun yaşadığı zamanı anlatan Old Kingdom, oyunculara bir medeniyeti kurma ve geliştirme şansı veriyor. Antik Mısır tanrılarıyla birlikte şehirler kurduğunuz, tapınaklar yaptığınız ve tarım arazileri yönettiğiniz Egypt: Old Kingdom, göz atılabilir oyunlar listesinde kesinlikle kendisine yer buluyor.

25 Mayıs’ta çıkacak ilk büyük oyunumuz ise Dark Souls Remastered. 2011 yılında piyasaya sürülen ve o zamanki bütün ödülleri toplamayı başaran Dark Souls’un, grafiksel olarak elden geçirilmiş hali olan Dark Souls Remastered, eski eğlenceyi geri getirmeyi vaat ediyor. Grafiklerinin yanı sıra oynanış tarafında da kimi düzeltmelerle oyuncuların karşısına çıkacak olan Remastered, yine zorluğuyla çıldırmaya geliyor.

Detroit: Become Human ise maalesef sadece PlayStation 4 oyuncularıyla buluşacak oyunlardan bir tanesi. Sadece PS4 için yayınlanan Become Human, size çeşitli seçimler yaptırarak, hikayeyi oluşturma şansı sunuyor. İnsansı robotların kendi bilinçlerine ulaşarak, insanlara karşı ayaklanması üzerine dayalı olan Detroit: Become Human’ın hikayesi, oyuncunun diyaloglar sırasında yaptığı seçimlere göre şekilleniyor ve bu sayede her oyuncu bambaşka bir oyun oynamış oluyor. Heavy Rain ve Deyond Two Souls gibi Quantic Dream oyunlarını oynamış olanların dört gözle beklediği Detroit: Become Human, 25 Mayıs’ta oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.  

22 Mayıs

Tennis World Tour – PC, PS4, Xbox One

Ancestors Legacy – PC, Xbox One

23 Mayıs

State of Decay 2 – PC, Xbox One

24 Mayıs

Egypt: Old Kingdom - PC

25 Mayıs

Dark Souls Remastered – PC, PS4, Xbox One

Detroit Become Human – PS4