Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 3. Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 3. Hafta)

E3 2017'ye adım adım yaklaşıyoruz, her sene olduğu gibi bu sene de E3 ile oyun dünyasında yer yerinden oynayacak ve birbirinden güzel oyunlar tanıtılacak. İçinde olduğumuz haftalar ise fırtına öncesindeki sessizlik gibi. Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde ise bu sessizliği bozacak yapımlar mevcut.

15 Mayıs - 22 Mayıs tarihleri arasında çıkacak oyunlar arasında en çok ses getirecek oyun The Surge olacak. Bilim kurgu temalı hikayesiyle dikkat çeken bu oyunda robotlarla ve dev bölüm sonu canavarlarıyla savaşarak kahramanımızı geliştireceğiz. Eğer Mass Effect Andromeda beklentilerinizi karşılamadıysa The Surge'e göz atabilirsiniz.

Birkaç aydır videolarını gördüğümüz Injustice 2 bu hafta konsollar için çıkış yapıyor. PC için henüz çıkış yapmayacak oyunda DC kahramanlarını birbirleriyle çarpıştırabileceğiz. Konsollar için çıkış yapacak bir diğer önemli içerik de Call of Duty: Black Ops III - Zombies Chronicles olacak. Bu yeni DLC, Black Ops III'e önceki COD oyunlarından tanıdığımız haritaları getiriyor. Bu haritalar yenilenerek grafikleri, sesleri ve yapay zekaları geliştiriliyor.

Sinema dünyasında önemli bir yere sahip olan Rezervuar Köpekleri filminin resmi oyunu Reservoir Dogs: Bloody Days bu hafta çıkış yapacak oyunlar arasında. Bu oyunu PayDay 2'nin kuşbakışı kamera açısıyla oynanan versiyonu olarak tanımlayabiliriz. Bu işe bir de zamanı geri alma dinamiklerini eklediğinizde ortaya bir hayli ilginç bir oyun çıkıyor.

Ubisoft'un 2 farklı oyunu için bu hafta yeni indirilebilir içerik çıkacak. For Honor için Shadow & Might, Watch Dogs 2 için de No Compromise içerikleri bizi bekliyor.

Bu hafta 2 farklı korku oyunu oynama imkanı bulacağız. EVIL POSSESSION'da bir şeytan çıkarma ayini gerçekleştirmeye çalışırken The Falling Nights'da araf benzeri, zaman içinde kaybolmuş bir boyutta kızımızı bulmak için çabalayacağız.

Hayatta kalma oyunu severler için bu hafta 2 farklı seçeneğimiz mevcut. ICED'da dondurucu soğukta hayatta kalmaya çalışan bir balıkçının yerine geçeceğiz. ROKH'da ise kızıl gezegen Mars'a konuk olacak, kendi binalarımızı, silahlarımızı ve eşyalarımızı inşa edip oksijen, yemek ve su bularak hayatta kalacağız.

Bu hafta çok ilginç bir FPS oyunu karşımıza çıkıyor. Shotgun Farmers'da adeta ektiğinizi biçiyorsunuz. Online maçlara katıldığınız oyunda toprağa düşen mermiler filizleniyor ve silah bitkilerine dönüşüyorlar. Şarjör değiştirmek yerine bitki gibi yetişen silahları topluyorsunuz. Yani oyunda düşmanınızı uıskalayınca ona silah ve mermi hediye etmiş oluyorsunuz.

Dilerseniz bu hafta çıkacak oyunlara, hangi platformlara çıkacaklarına ve çıkış yatihlerine göz atalım:

15 Mayıs Pazartesi

- ICED - PC

16 Mayıs Salı

- The Surge - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Injustice 2 - PlayStation 4/Xbox One

- Call of Duty: Black Ops III - Zombies Chronicles DLC - PlayStation 4

- ROKH - PC

- Empathy: Path of Whispers - PC

- For Honor - Shadow & Might DLC - PC/PlayStation 4/Xbox One

17 Mayıs Çarşamba

- EVIL POSSESSION - PC

18 Mayıs Perşembe

- The Falling Nights - PC

- Watch Dogs 2 - No Compromise DLC - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Reservoir Dogs: Bloody Days - PC

19 Mayıs Cuma

- Shotgun Farmers - PC

Warhammer 40,000: Dawn of War 3 İncelemesi

Outlast 2 İncelemesi

Ghost Recon Wildlands İncelemesi

AMD Ryzen 5 1600X ve 1500X İncelemesi

YORUMLAR