Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 4. Hafta)

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 4. Hafta)

Bu hafta çıkacak oyunlar listemize baktığımızda önceden çıkması planlanan; fakat çıkışı ertelenen birçok oyun karşımıza çıkıyor.

Ertelenen oyunlar arasında en önemlisi Friday the 13th: The Game. Bir online korku oyunu olarak tanımlanabilecek Friday the 13th: The Game, 13. Cuma filmlerini bilgisayarlarımıza taşıyor. Oyunda serideki kana susamış katil Jason Voorhees'in veya hayatta kalmaya çalışan kampçıların yerine geçip farklı görevleri tamamlamaya çalışacağız. Jason Voorhees'i yöneten oyuncu özel yeteneklerini kullanarak kampçı gençleri yakalayarak ortadan kaldırmaya, diğer oyuncular ise iş birliği yaparak Jason Voorhees'den kaçmaya çalışacaklar.

Bu hafta çıkış yapacak en enömli yapımlardan bir diğeri The Elder Scrolls Online - Morrowind genişleme paketi. Elder Scrolls MMORPG oyunu için geliştirilmiş bu genişleme paketi bize Morrowind topraklarına geri dönme imkanı verecek. Bu topraklarda yeni politik çekişmeler, yeni PvP savaş alanları ve doğanın gücünü savaşta kullanan, yanında sadık dostu ayı ile gezen Warden kahraman sınıfı bizi bekliyor.

Haftanın bir diğer ses getirecek oyunu ise Vanquish. 2010 yılında Xbox 360 ve PlayStation 3'e özel olarak çıkış yapan bu başarılı aksiyon oyunu yenilenmiş grafikler ve kare hızı kilidi kaldırılmış halde PC'ye geliyor. Bayonetta'yı PC taşıyan ekip, Bayonetta'da iyi bir iş çıkarmıştı. Vanquish'ten de aynı başarıyı bekleyebiliriz.

Namco Bandai tarafından yayınlanacak olan Impact Winter oldukça ilginç bir hayatta kalma oyunu. Oyunda bir göktaşının dünyaya çarpmasından sonra iklimin tamamen değiştiğine ve dondurucu soğukların hakim olduğuna tanık oluyoruz. Bu dondurucu soğuklarda bir grup insan sınırlı kaynak ile 30 gün boyunca hayatta kalmaya çalışıyor, biz de bu gruba liderlik ediyoruz ve mücadeleye dahil oluyoruz.

Online FPS oyunu sevenler için Mirage: Arcane Warfare adlı oyunu tavsiye edebiliriz. Chivalry: Medieval Warfare adlı Orta Çağ temalı başarılı online savaş oyununun geliştiricisi tarafından hazırlanan Mirage: Arcane Warfare bize antik Fars ve Arap kültürünün izlerini taşıyan mekanlarda kılıç ve büyülerimizle savaşma imkanı veriyor.

Bu hafta Friday the 13th: The Game haricinde 2 farklı korku oyunu seçeneğine sahibiz. Bu oyunlardan Get Even da hafızasını kaybetmiş bir kiralık katilin yerine geçecek, başımıza neler geldiğini çözmeye çalışacağız. Get Even'ın aksiyona da yer vermesi bu oyunu dikkate değer bir oyun yapıyor. Unlasting Horror'da ise karanlık mekanlarda fenerimizin ışığıyla kana susamış bir caniden kaçmak için çabalıyoruz. Oyunu bölünmüş ekran seçenğiyle aynı bilgisayarda arkadaşlarınızla oynayabiliyor veya internet üzerinden diğer oyuncularla birlikte oynayabiliyorsunuz.

Eğer The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununa benzer renkli bir görünüm sunan bir macera oyunu oynamak isterseniz RiME adlı oyuna, hem eğlenmek hem İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek için Spellspire adlı oyuna göz atabilirsiniz. Bir RPG oyunu ve kelime oyunu karışımı olan Spellspire'da zindanda ilerleyebilmek ve düşmanlarınızla savaşabilmek için size verilen belli sayıdaki harflerle kelimeler türetmeye çalışıyorsunuz.

Daha önceden çıkış yapması planlanan; fakat ileri tarihlere ertelenen oyunlarımız ise Planet Nomads, Constructor ve Geneshift. Bir Sandbox oyunu olan Planet Nomads'da uzak gezegenlerde tek başımıza hayatta kalabilmek için çabalıyoruz. Constructor ise şehirdeki bütün ihaleleri almak ve rakiplerinizi elemek için her türlü pisliğe başuvrabildiğiniz bir müteahhit simülatörü olarak tanımlanabilir. Geneshift ise kuşbakışı kamera açısıyla oynanan, sınırsız aksiyon içeren bir oyun. Eğer rahatça oynayabileceğiniz ve bolca keyif alabileceğiniz bir oyun arıyorsanız Geneshift dikkate değer bir oyun olacaktır.

Bu hafta çıkacak oyunlar, çıkış tarihleri ve çıkacakları platformlar şu şekilde:

22 Mayıs Pazartesi

- Impact Winter - PC

- The Elder Scrolls Online - Morrowind - PC/Mac/PlayStation 4/Xbox One

23 Mayıs Salı

- Mirage: Arcane Warfare  - PC

- Geneshift - PC

- Spellspire - PC

25 Mayıs Perşembe

- Get Even - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Planet Nomads - PC

- Vanquish - PC

26 Mayıs Cuma

- Unlasting Horror - PC

- Constructor - PC/PlayStation 4/Xbox One/Nintendo Switch

- Friday the 13th: The Game - PC/PlayStation 4/Xbox One/

- RiME -PC/PlayStation 4/Xbox One/Nintendo Switch

Microsoft'un Ücretsiz Oyunu Phantom Dust Çıktı, Hemen İndirin!

Awesomenauts Yakında Tamamen Ücretsiz Oluyor

Orijinal StarCraft ve Brood War Genişleme Paketi Tamamen Ücretsiz!

YORUMLAR