Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Nisan 2018, İkinci Hafta)

Bu hafta çıkacak oyunlar nisan ikinci hafta

Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde, Nisan 2018’in ikinci haftasına gelmeyi başardık. Oyun dünyası için kısır geçen bahar aylarında yine bizleri devasa oyunlar beklemezken, zaman geçirebileceğiniz başarılı yapımlar listemize girmiş durumda.

Nisan 2018’in ikinci haftasında bizleri karşılayan ilk oyun Organosphere oluyor. Kendine has bir oynanışı bulunan yapım, açık dünya, gizem ve kıyamet sonrası temalarını bir araya getiriyor. Anlam veremediği bir dünyada uyanan ve olayları çözmeye çalışan bir bilim adamını yönettiğimiz oyun, karşımıza çıkan tonla farklı yaratık ve aksiyon dolu oynanışıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Extinction, şüphesiz haftanın en dikkat çekici oyunu. Modus tarafından geliştirilen ve Iron Galaxy tarafından yayınlanan yapım, Ravenii adı verilen devasa yaratıkları konu alıyor. Zamansız şekilde ortaya çıkan ve insanlığı bitirmek için uğraşan devasa yaratıklara karşı giriştiğimiz kahramanca mücadeleyi anlatan Extinction, grafikleri ve başarılı oynanışıyla daha çıkmadan oyuncuların radarına giren yapımlardan bir tanesi.

Masters of Anima, 10 Nisan’da piyasaya sürülecek bir başka oyun. Rol yapma ve strateji ögelerini yan yana getiren Masters of Anima, kesinlikle göz atılması gereken oyunlardan bir tanesi. Farklı evreni ve kendine has oynanış özellikleriyle rol yapma türünü seven oyuncuları kendisine çeken yapım, haftanın en sevilenleri arasına girmeye şimdiden aday.

Gunpowder tarafından geliştirilen Maelstrom ise farklı bir deneyim sunmayı hedefleyen oyunlar arasında. Oyuncuları görülmemiş deniz savaşlarına sokan ve bunu fantastik evreniyle birleştiren Maelstrom, aksiyon dolu oynanışıyla önerilen oyunlar arasında kendine yer buluyor.

Vandals ise haftanın strateji oyunu kotasını dolduruyor. Cosmografik’in geliştirdiği bu yapım, gizlilik üzerine kurulu ve farklı oynanışıyla strateji oyuncularına yeni bir tat getirmek için 12 Nisan tarihini bekliyor.

Haftanın son oyunuysa AUTOCROSS MADNESS oluyor. Uzun süredir Autocross adı altında Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarında düzenlenen araba yarışı türünü oyun dünyasına uyarlayan yapım, arcade yapısıyla değişik bir yarış oyunu deneyimi vaat ediyor. Zorlayıcı yapısıyla beğeni toplayan yapım, farklı bir araba yarışı oyunu isteyenler için göz atılması gerekenler listesine rahatlıkla alınabilir.

9 Nisan

Organosphere - PC

10 Nisan

Extinction – PC, PS4, Xbox One

Masters of Anima – PC, PS4, Xbox One, Switch

11 Nisan

Maelstrom - PC

12 Nisan

Vandals - PC

13 Nisan

AUTOCROSS MADNESS – PC

 

YORUMLAR