Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Nisan 2018, Üçüncü Hafta)

God of War 2018

Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde, nisan ayının üçüncü haftasına kadar geldik. Her ne kadar bahar ayları oyun dünyası için çok eğlenceli geçmese de yine göz atılması gereken harika oyunlar bizleri bekliyor.

Haftanın dikkat çeken oyunu kesinlikle PlayStation 4’e özel olarak çıkacak olan God of War, onunla birlikte bilgisayar üzerinde oynanan Total War Saga: Thrones of Britannia da dikkat çekenlerden bir tanesi.

Haftanın ilk oyunu Caveman Stories oluyor. Hayatta kalma ve aksiyon türlerini bir araya getiren bu yapım, oyuncuları Buz Devri’ne götürüyor. Oyun boyunca Buz Devri sırasında kabilesini kaybeden ve evine geri dönmek için çabalayan bir karakteri yönetiyoruz.

Salı günü çıkacak olan oyunumuz ise PlayStation 4’e özel Yakuza 6: The Song of Life. Japon mafyasının akıl almaz hikâyelerini anlatan Yakuza, ana serinin yedinci oyunuyla birlikte bizlere Kazuma Kiryu’nun başından geçenleri anlatacak.

Hafta ortasında bizleri karşılayan STAY ise 16-bit grafiklerle hazırlanan ve çok farklı hikâyesi olan bir macera oyunu. Hiç tanımadığı bir evde uyanan ve başına gelenleri anlamaya çalışan bir karakteri yönettiğimiz oyunda, uyandığımız evde bulduğumuz bilgisayarın başına oturmamızla olaylar başlıyor. Bilgisayarda bizim gibi başı belada olan bir başka insanla sohbet etmeye başlıyoruz. En sonunda karşımızdaki kişinin hayatının bizim ellerimizde olduğunu fark ediyor ve o kararı almamız gerekiyor: Karşınızdakini mi yoksa kendinizi mi kurtaracaksınız?

Bilgisayar oyuncularını heyecanlandıran Total War Saga: Thrones of Britannia ise 19 Nisan itibarıyla bizimle olacak. Milattan sonra 880’li yıllarda başlayan, Anglo Sakson, Galya ve Viking mücadelesini anlatan bu strateji oyunu, Britanya adasının kralını belirlemek için sizi uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Çok uzun süredir dört gözle beklenen God of War ise 20 Nisan tarihinde piyasaya sürülecek. Yunan mitolojisini anlatan ilk dört oyunuyla en çok satanlar zirvesine yerleşen seri, God of War 3’te son noktayı koyduğu hikayesine İskandinav mitolojisinde devam etme kararı almıştı. Yine Kratos’un destansı dövüşlerini anlatacak olan oyun, gerek grafikleri gerek oynanışı gerekse hikayesiyle şimdiden herkesten tam not almayı başardı.

16 Nisan

Caveman Stories - PC

17 Nisan

Yakuza 6: The Song of Life – PS4

18 Nisan

STAY - PC

19 Nisan

Total War Saga: Thrones of Britannia - PC

20 Nisan

God of War – PS4

YORUMLAR