Bu Instagram Hesabı Sayesinde Beyaz Saç Modası Geri Gelebilir

Günümüz dünyasında beyazlayan saçlara sahip olan kadınlar yaşlandıklarını hissetikleri için saçlarını boyatıp bundan kurtulmak istiyor. Fakat Instagram'da Grombre isimli sayfa, beyazlayan saçların yaşlılık belirtisi olmadığına vurgu yapıyor ve kadınlara özgüven kazandırıyor.

26 yaşındaki Martha Truslow Smith isimli bir kadın tarafından başlatılan ve belki de beyazlamış saç modasını geri getirebilecek olan Grombre adlı Instagram hesabında düzenli olarak beyaz saça sahip bir kadın kullanıcının fotoğrafı yayınlanıyor. Böylelikle kadınlar için beyaz saçın kusur olmadığı ve kadınların kendilerini özgür hissetmeleri gerektiği bilinci veriliyor.

Beyazlayan Saç Kusur Değildir

Beyazlamış saçlarını kapatmak isteyen ve bunun için sürekli boya masraflarıyla uğraşan kadınlara umut olmak isteyen Martha Truslow Smith, genç kalma baskısına karşı beyazlarını kapatmayı reddeden paylaşımlar yapıyor. Aynı zamanda paylaşımlarını yaptığı kullanıcıların hikayelerini de anlatmayı ihmal etmiyor.

Kısa süre içerisinde büyük ilgi gören ve şimdiden 60 bin takipçiye ulaşmayı başaran Grombre sayfası, "Kadın olmak, yaşlanmamak için baskı görmek ve değişmeye zorlanmak demek; ama ben bu yoldan yürümeyeceğim. Ben kendimin gerçekten nasıl olduğunu görmek istiyorum" sloganıyla kitlesini büyütmeye devam ediyor.